Jdi na obsah Jdi na menu
 


1/2 šichta na Čupku - 2016

28. 10. 2016

sichta_cupek_1_dsc_0034.jpgOpět je tu státní svátek 28. 10. 2016 a s ním přichází v Hodoňovicích vytrvalostní závod ½ šichta na Čupku. Je to již 3. ročník.

Tento závod vznikl pro radost všem vyznavačům horských běhů a také všem turistům a milovníkům kopců, hor a vrcholků. Jak název závodu vystihuje, věnujete tomuto kopci úžasné čtyři hodiny radosti z pohybu - klasická půlšichta. Zúčastnit se může opravdu každý!

Nejen jako běžec, ale i jako turista….. Procházka, která díky Vám pomůže dobré věci.
Zúčastnit se může kdokoli, kdo chcete krásnou procházkou - výšlapem na Čupek, podpořit dobrou věc v Bašce, tzn. běžci i neběžci. Nejsou zde však povoleny z důvodu bezpečnosti na trase kočárky, kolečkové brusle, kola, koloběžky a podobně.

Od prvního seznámení se s tímto závodem mi tak nějak přilnul k srdci, a pokud to jen trochu jde, pokaždé sem rád jezdím. Také letos vyjíždím, i když dnes to bude jen na „zkrácený pracovní úvazek“, po půl jedné budu muset chtíc-nechtíc odjet.

Vjíždím do Hodoňovic a jako každý rok auto vedle auta, málem není kam se postavit, nakonec se mi podařilo zaparkovat a vydávám se k hospodě „U Čendy“, kde je prezentace, naproti ve škole pak mají závodníci šatny.

Slabá hodinka do startu, tak si to tu projdu, udělám pár fotek a jdu si obejít krátký okruh, abych nestál jen na jednom místě, vracím se chvíli před startem… tak za chvíli to vypukne a závodníci budou kroužit po trati, tak dlouho…. „až padnou“…. Ba ne, to je jen legrace, ale ti nejlepší dokáží za 4 hodiny „dát“ neuvěřitelný počet okruhů.

Na jednu stranu je obdivuji, že to zvládnou, na druhou stranu jim závidím, že oni mohou, já už ne, ale jsem rád i za to, že to zvládnu jednou obejít a fotit. Dnes bohužel nemohu zůstat do konce, ještě mám povinnosti, proto, ač s nevolí, odjíždím předčasně domů. Snad příště budu mít více času.

Fotogalerie ze závodu