Jdi na obsah Jdi na menu
 


1/2 šichta na Čupku_2015

28. 10. 2015

cupek_01.jpgTak jako vloni, i letos jsem se vypravil do Hodoňovic na vytrvalostní, náročný čtyřhodinový běžecký závod s příhodným názvem – 1/2šichta na Čupku 2015. Již druhým rokem, závod pořádaný ve sváteční den 28. 10. 2015, letos tento den připadl na středu.

Naložím kolo a vyjíždím před devátou, chci si projet před závodem ještě kousek trati. Hodoňovice nejsou daleko, slabá půlhodinka jízdy a dnes nám počasí opravdu přeje. Po ranních mrazících se krásně vyčasilo a sluníčko o sobě dává vědět. Teplota pomalu stoupá a před startem už je příjemných 9°C.

Jsem na místě, tak najdu místečko na zaparkování, což je dost problém, není tu kde parkovat, aut stojí kolem cesty a místní obyvatelé jen s nelibostí toto vidí, protože kolikrát vyjet z domu, bývá problém. Jenže jinak to tady řešit nejde, tak snad nám to obyvatelé Hodoňovic prominou, vždyť to není každý den.

Jdu k prezentaci. Tady už se začíná scházet velký počet účastníků, abych nelhal, neřeknu přesné číslo, ale na start hlavního závodu se přihlásilo něco kolem 100 závodníků.

Mimo to je tu ještě přidružený závod a to pro rodiny s dětmi, ale i jednotlivce. Každý, kdo má chuť si trať závodu jednou obejít, se může přihlásit. Zaplatí pouhou stovku startovné, a pokud dokončí závod, tak firma ARC Impex s.r.o. zdvojnásobí tuto částku a celý výtěžek jde na dobrou věc, vše se odevzdá škole v Bašce. Tudíž z každého závodníka jdou škole 200,- což je krásný a chvályhodný čin. Tady se přihlásilo něco kolem 60 lidí.

Mělo se startovat v 10:00 hodin, ale díky tomu, že se závodníci nepřihlašovali přes web, ale nechali vše až na poslední chvíli před závodem, se prezentace poněkud protáhla. Startovalo se tudíž s asi 20 min zpožděním. To ovšem nic nemění na tom, že závod byl dobře připravený a pěkný.

Je odstartováno, časomíra pomalu, ale neúprosně odpočítává vteřiny a minuty ze čtyřhodinového limitu. Letos je malá změna trati oproti loňskému závodu a je o půl kilometru delší, ale i tak se s ní v prvním kole závodníci vypořádali tak dobře jako loni s tou kratší, jenže v dalších kolech už se projevilo přidané klesání i stoupání a únava se neochvějně hlásila o slovo. Tahle trať dala závodníkům pořádně do těla a to i těm ostříleným hochům.

Já se pohyboval po trati, také jsem ji celou obešel, ale se zastávkami na focení, poslední asi půl hodinu jsem už byl v cíli a blízkém okolí. Již se odpočítávají poslední minuty závodu, ti, co ještě dobíhají už toho mají plné kecky, a já je obdivuji, že ještě mají sílu na úsměv. Je tu konec, tak spočítat výsledky a bude vyhlášení.

Na to já ale již nečekám, nechci se vracet za šera domů, proto se loučím a vydávám se na cestu k domovu. Dámy a pánové, závodníci, pořadatelé a přihlížející, bylo mi tu s vámi všemi dobře, a pokud budu zdráv, určitě se tu za rok zase rád vrátím. Krásný závod v krásném prostředí za přispění krásného počasí… co více si člověk může přát, aby přišel na jiné myšlenky, než ten domácí stereotyp, aby si vyčistil hlavu??? Děkuji, že pořádáte takovéto závody.

Fotogalerie ze závodu

Fotogalerie ze závodu - RV