Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běh na Velký Javorník_2018

12. 5. 2018

dsc_0062.jpgPo dvou týdnech se opět chystáme v sobotu 12. 5. 2018 na závody. Pohorská jednota Radhošť pod vedením Ing. Jana Šrubaře pořádá Běh na Velký Javorník - 30. ročník. Prezentace a start je v lyžařském areálu Jiřího Rašky, start v 10:00 hod. Cíl a vyhlášení v areálu chaty Velký Javorník.

Trať vede 1,3 km k Žabárně, asfalt, dále na 5.8 km Spodní Javornickou cestou k Oborohu, jedná se o horskou cestu s asfaltovým povrchem. Zde trať odbočuje vlevo, na cestu Pod Paluchem, horská cesta s travnatým povrchem. Po dosažení 8.2 km trať odbočuje vlevo na asfaltovou cestu nad Paluchem, asfalt je až do cíle. Na 9.2 km odbočujeme vpravo v ostrém úhlu na Horní Javornickou cestu. Z této na 9.4 km, v oblasti Dvořiskové studénky, odbočujeme vlevo a pokračujeme lesem k vrcholu Velkého Javorníku.

Nejdřív to vypadalo, že pojedu sám, Martině se nějak nechtělo, ale potom se rozmyslela a v půl desáté jsme s manželkou a Martinou vyrazili k Žabárně. Tady jsem zaparkoval, manželka zůstala poblíž auta, odkud měla dobrý přehled na přibíhající závodníky, já s Martinou jsme  jeli o 200 m výše.

Po chvilce už jsme slyšeli dusot nohou a vzápětí zahlédli první závodníky. Velmi mile mě překvapila hojná účast závodníků. Jen tak dle mého odhadu jich snad bylo kolem 80. Jakmile přeběhli, nasedli jsme do auta a jeli domů. Jelikož vyhlášení probíhá v areálu chaty Velký Javorník, neměli jsme již na co čekat.

Během týdne jsem uvažoval o výjezdu nahoru, ale když jsem zjistil, kolik žádostí a kde všude je zapotřebí vyřídit, od této varianty jsem upustil, snad někdy příště. Manželka i Martina by se také rády nahoru podívaly, ale jinak něž autem se tam nedostanou. Tak snad se někdy podaří vyřídit povolení. No, ale to bylo jen tak na okraj.

Je to sice jen chvilka, než závodníci proběhnou, ale přeci se dostaneme ven na čerstvý vzduch a ne jen sedět doma. Bylo to opět trochu rozptýlení, trochu něco jiného, než doma. Pěkné počasí jen podtrhlo sváteční atmosféru. Tak zase někdy příště na nějakých závodech.

 

Fotogalerie ze závodu 

Video ze závodu