Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běhy Zlín 2019: 3.závod - Josefský běh

17. 3. 2019

bz_03_1_dsc_0157.jpgV sobotu 16. 3. 2019 se konal ve Zlíně Josefský běh. Hodně mě to lákalo. Na závodech ve Zlíně jsem byl naposledy na Štěpánském běhu v roce 2016. Domlouvali jsme se jak to udělat, až jsme našli řešení. Manželka s vnukem převzali péči o Martinu a já mohl s klidnou hlavou vyrazit na závod. Přeháňky se střídají s jasnou oblohou, ale jsme domluveni, že se jede za každého počasí.

Po nočním dešti se počasí umoudřilo a sem tam i nakouklo sluníčko, ale jen na chviličku a zase se schovalo do mraků. Hlavně, že neprší. Abych nejel sám, nabídl jsem místo v autě Štefanovi Grošovi. Přijal, byl jsem rád, ve dvou cesta lépe ubíhá. Vyjíždíme v 7:00. Cesty suché, za hodinu a půl jsme ve Zlíně. První jedeme pro Zbyňka domů a pak už vyrážíme na Burešov. Tady to všechno vypukne.

Páni, to je lidí, odhadem tak 150 závodníků. Hemží se to tady, máme asi 45 minut o startu, tak se nachystám, udělám pár fotek, hoši se jdou přihlásit a já se vydávám na trať.

Chci fotit asi kilometr po startu, tak se tady „usadím“ a čekám. Jen chvíli a už vidím, jak se dole vynořili první závodníci, za chvíli jsou tady, chystám fotoaparát a kameru. A už mám plné ruce práce, běží pohromadě, ještě se nestačili tolik roztáhnout. Jen pár jedinců zaostává za skupinou.

Jakmile přeběhnou, stěhuji se asi o 200 – 300 m výše, kde se budou po otočce vracet. Po dalších asi 200 metrech se budou dělit.  Ti kdo běží krátkou, odbočují doprava do cíle a ti, co se dali na dlouhou, odbočují doleva, na druhý 5 km úsek. Nejdříve musí, ale zdolat seběh se srázu, který je po dešti hodně rozmočený, hotová klouzačka. Myslím, že nejeden závodník se octne na zemi.

Když proběhne poslední, vydám se pomalu k cíli. Za hodinu a půl je dobojováno, všichni jsou v cíli. Teď už si jen počkáme na vyhlášení vítězů, zavezu Zbyňka domů a frčíme k domovu.

Byl to pěkný závod, počasí se nakonec taky vydařilo, co víc si přát? Snad jen více možností jezdit na závody, tak si přeji, ať se podaří. Krásně jsem se odreagoval, odpočinul v přírodě, bylo mi tady fajn.

 

Fotogalerie ze závodu ZR 

Fotogalerie ze závodu

Video ze závodu