Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běhy Zlín 2020 - 1.závod: Běh Jižními Svahy

15. 2. 2020

bz_01_1_dsc_0058.jpgV sobotu 15. února 2019 se koná ve Zlíně – Běh Jižními Svahy, park, ulice Podlesí IV, již 28. ročník. Domluvili jsme se se Zbyňkem, že přijedeme s manželkou do Zlína a společně vyrazíme na závody. Z Frenštátu jsme vyjeli 6:45 a ve Zlíně jsme byli v 8:15 i se zastávkou na benzince.

Počasí nám přeje, je skoro jarní, teplota kolem +12°C, vítr téměř žádný, jen místy se po cestě objevovala mlha, ale jen slabá.

Chvíli posedíme, ale jen krátce a vyjíždíme na Jižní Svahy, do parku na konci ulice Podlesí IV, kde je v 10 hod. start hlavního závodu. Trať závodu je dlouhá 6,3 km a vede z Centrálního parku na Jižních Svazích ve Zlíně až k objektu vodárny na cyklostezce z Kocandy směrem na Rackovou. Trať není zcela uzavřená. Běžci musí dodržovat pravidla silničního provozu. Povrch tratě: 80% cyklostezka, 20% lesní pěšina.

Zaparkujeme kousek dál, přímo u startu je plno, posbírám si kameru a fotoaparát a jdeme do parku. Tady se trochu porozhlédnu a pak už jdu na trať, abych si vyhlédl místo na focení. Jelikož jsem tu poprvé, neznám trať, ani zákoutí, tak si to chci trochu obhlédnout. Zůstávám asi 300 m od startu, je tu příhodné místo. Postavím kameru, ale udělal jsem chybu, nevzal jsem si stativ. No, co se dá dělat, snad z toho něco bude i tak. Mám ještě asi 10 min času do startu tak se tady bavím s kolem jdoucími.

A je odstartováno, běžci se vydávají na trať. Jakmile kolem mě proběhnou, sbalím si věci a jdu asi o 100 m dál na trať. Na zpáteční cestě závodníci vyběhnou z lesa, aby o pár metrů dál opět do lesa vběhli. Je tu více světla na focení. Za 20 min se vrací první závodníci a další a další. Poslední dobíhají asi za hodinu. Balím se a jdu do cíle, kde v 11:15 startovaly dětské závody. Potom už jen vyhlášení a jedeme domů ke Zbyňkovi.

Zdržíme se tu do odpoledne a potom i se Zbyňkem jedeme domů, do Frenštátu. Zítra se chystáme na LC 2020 na Velký Javorník.

                                                              

 

Fotogalerie ze závodu ZR FR

Video ze závodu