Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běhy Zlín 2020 - 3.závod: Jarní běh Zlínem

6. 6. 2020

bz_03_1_dsc_0021.jpgV sobotu 6. 6. 2020 se ve Zlíně konal první závod po Coronaviru – Jarní běh Zlínem. Třetí závod ze seriálu Běhy Zlín, který se započítává do průběžného pořadí. Je to závod, který sloužil hlavně k rozběhnutí běžců po dlouhé přestávce.

Taky jsem nechtěl chybět. Tak jsem říkal Štefanovi, že jedu, a on, jestli by mohl jet se mnou, a bylo to, jedeme dva. Vyjíždíme po 7.hodině, cesta ubíhala v poklidu, jelo se dobře. Jsme u Zbyně, naložíme ho a pokračujeme na druhý konec Zlína.

Parkujeme asi ¾ km od startu, tak to máme i s procházkou. Tak jsme dorazili k prezentaci, chvíli se tu zdržím, ale potom už kluky opouštím a vydávám se na trať. Jsem asi 400 m od startu, tady bych mohl fotit. Nachystám kameru, fotoaparát a očekávám první závodníky. Ještě mám chvilku čas, tak pozoruju krásné okolí.

A je to tady, je přesně 10:00, je odstartováno. V pár minutách jsou první dravci tady a za nimi had ostatních. Závodníků se na start postavilo asi 160. To je úctyhodné číslo. Chvíli trvá, než všichni přeběhnou, pak rychle balím věci a zrychleným přesunem jdu asi 50 m před cíl.

Sotva nachystám kameru a fotoaparát, je tady první. Tak to byl fofr cca 16 minut. To je rychlost! Nejdříve dobíhají po jednom, pak se to nahustí a na závěr opět po jednom. Po půl hodině jsou v cíli všichni a já mířím k cíli na vyhlášení.

Po vyhlášení jedeme všichni ke Zbyňovi, kluci se opláchnou, něco pojíme, popovídáme si a vyrážíme se Štefanem i se Zbyňkem do Frenštátu.

Tak zase za týden na shledanou ve Slavičíně při dalším závodu.

 

Fotogalerie ze závodu ZR FR 

Video ze závodu