Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běhy Zlín 2020 - 6.závod: Strojařská desítka

16. 7. 2020

bz_01_dsc_0112.jpgVe středu 15. 7. 2020 jsme se vypravili se Štefanem do Zlína. V odpoledních hodinách se tu běžel další závod – Strojařská desítka. Majka, i když hodně moc chtěla, tentokrát s námi nemůže, je v práci.

Vyjíždíme krátce po 15:00 hod, cesta je daleká. Kolem 17:00 jsme ve Zlíně. Zaparkuji u Zbyňka a jdeme na start. I když je všední den a hodně lidí si muselo „upravit“ pracovní dobu, je tu velké množství závodníků. Až mě to překvapilo.

Tak, Zbyněk se Štefanem se rozbíhají, já si vezmu kolo a jedu na obrátku 5 km trati, která je na rozcestí u Boudy. Obrátka 10 km trati je u závory, u obce Salaš, na konci lesní asfaltové cesty. No, jsem na místě, ještě mám asi 15 min do startu, tak si v klidu nachystám kameru a fotoaparát a čekám …. a čekám…. a čekám, až doběhne první. Mezitím se u mě zastavil jeden pán a chvíli jsme si povídali, tak čas rychle ubíhal.

Je tu čas startu, počítám, že do 15 min. tu bude první. Moc jsem se nemýlil, jen v tom, že byl rychlejší, asi 12 – 13 min. a už to běží jeden po druhém. Jen bych vytkl pořadatelům, že zapomněli dát na obrátku nějakou ceduli, aby závodníci věděli, že právě teď se mají otočit. Někteří se otáčeli až na třetím kilometru a byl z toho zmatek nad zmatek. V důsledku toho, se potom ani nemohlo vyhlašovat pořadí z 5 km běhu. No a tím pádem závodníci přišli o body (i když jen o polovinu oproti delší trati). Je to škoda, když už běželi, no ale snad se s tím pořadatelé nějak „poperou“ a vyřeší to ke spokojenosti všem (příští závod nemusí platit startovné).

 Když proběhli všichni, balím techniku, nasedám na kolo a jedu do cíle. Bože, už to pro mě není, nožky nechtějí šlapat, dechu se nedostává, chybí kondička. I přes všechny peripetie, dojíždím do cíle včas, abych mohl nachystat kameru a stihl některé běžce z 5 km trati a prvního z desítky.

Jsou tady a pěkně spořádaně dobíhají do cíle. Pole už je sice roztažené, ale mě to vyhovuje, dobře se mi fotí. Po doběhnutí posledního se odebereme k vyhlášení. Sice musíme chvíli čekat, než se spočítají výsledky a bude se vyhlašovat.

Po vyhlášení jdeme ještě na chvilku ke Zbyňkové rodině (rozloučit se s vnoučaty) a potom hurá domů. Stejně už dojedeme potmě, ale to nevadí. Přesto, že hlásili v odpoledních hodinách déšť, tak počasí dostalo rozum a počkalo s deštěm, až po vyhlášení. Pěkný závod až na to jedno pochybení, jinak dobře organizované běžecké soutěže. Opět jsem si užíval příjemnou atmosféru, tak říkajíc, byl jsem ve svém živlu. Už se těším na další závody.

 

Fotogalerie ze závodu ZR FR KJ 

Video ze závodu