Jdi na obsah Jdi na menu

Běhy Zlín 2020 - 9.závod: Běh olympijského dne - Zbyněk

17. 9. 2020

bz_09_1_dsc_0318.jpgZbyněk - ve středu 16. září byl ve Zlíně stejně jako v celkem 83 městech v ČR na programu Běh Olympijského dne, který se měl původně konat v polovině června. Dilema, zda běžet v prvním - rychlejším rozběhu nebo fotit a běžet ve druhém za mě vyřešil pořadatel Jirka Prokop za Běhy Zlín, když vzhledem k celkovému počtu 90 závodníků vše pustil najednou. Nezbylo tedy, než se rychle dochystat a v 18:00 jsme vypálili vstříc 5 km na 400 metrovém tartanovém oválu Stadiónu mládeže v centru Zlína.

Někteří závodníci přitom měli v nohách sobotní Festivalový zlínský půlmaraton, který se jako mnoho jiných jarních akcí přesunul na podzim. Díky letnímu průběhu podzimu panovala i v podvečer příjemná teplota cca 26 stupňů a podmínky byly téměř ideální. Přibližně po úvodním kilometru se i přes účast na sobotním půlmaratonu na čele osamostatnil Filip Vabroušek (Sykora runnig tym), který závod využil jako tempový trénink před mistrovstvím republiky do 23 let v běhu na 5000 metrů v Jablonci nad Nisou. Formu má zdá se velmi dobrou, protože kolem ostatních letěl jako vítr a s 52 vteřinovým náskokem zvítězil s časem 16:30 před Jiřím Červenkou (SP Malenovice) – 17:22. Třetí doběhl Milan Šimek (-) – 17:52, čtvrtý Filip Tomanec – 17:56 a pátý Jan Kábela (oba SP Malenovice) – 17:58.

Účast na sobotním půlmaratonu prospěla asi i celkově 21. Adéle Stavinohové (Zlín), která zvítězila s časem 19:52. Se ztrátou 44 vteřin doběhla druhá Eva Kučerová (Mattoni Freerun Zlín) – 20:36, o 2 vteřiny poté třetí Zuzana Koudelková (Český běžecký klub Zlín) – 20:38, čtvrtá Dita Ryšková (Zlín) – 20:47 a pátá Mária Sýkorová (Sykora runnig tym) -21:04.

V průběhu závodu jsem opět rychle ztratil jistotu, ve kterém z 12,5 kol jsem. Trochu jsem to tipoval, začal zrychlovat raději už v předpokládaném předposledním kole, v posledním se snažil držet tempo a v závěru ještě zrychlit. I díky tomu se mi podařilo opět vylepšit maximum a přiblížit se 20-ti minutové hranici na 20:17. Celkově to tak bylo 25. místo a 10. v kategorii.  Z týmových kolegů z Frenštátu dorazil Štěfan, který i s rozvrtanými zuby po zákroku u zubaře pár hodni před závodem zaběhl za 23:35 na celkovém 57. místě a 6. v kategorii. Vítězný den měla Majka, která doběhla 71. za 25:16 a zvítězila ve své kategorii. A o fotky se postaral řidič a fotograf v jedné osobě – František.

Dalším závodem bude Kašavský kros v sobotu 10. října.