Jdi na obsah Jdi na menu

Běhy Zlín 2020 - 9.závod: Běh olympijského dne

16. 9. 2020

dsc_0168.jpgTento týden se nashromáždilo poměrně dost sportovních akcí, které mě lákají. Včera, v úterý 3.závodem na Pustevnách pokračoval Frenštátský běžecký pohár. Dnes ve středu 16.září se v mnoha městech pořádaly Běhy olympijského dne.

Pro mne nejbližším městem byl Rožnov p.R. ale, v letošním roce jezdím často na běžecké závody do Zlína, podpořit syna Zbyňka.

Už cesta do Zlína bývá „zajímavá“, občasnými stáními před semafory u spravovaných úseků silnic. Tentokrát v obci Bystřička. Pěšky bych ji prošel několikrát než jednou projel autem.

Tak se stalo, že jsme dojeli ke Stadionu mládeže v centru Zlína později než jsem předpokládal.

Spolucestující, Štefan i Majka se stačili obeznámit s prostředím i dostatečně se rozcvičit a s dalšími 88 běžci se v 18 hodin vydali na 12,5 okruhů tartanového oválu. Zřejmě v důsledku koronaviru byla účast proti loňskému roku o 33 závodníků menší.

„Domácí“ závodník – Zbyněk doběhl celkově na 25.místě (v kategorii 10.), Štefan obsadil 57.pozici (v kategorii 6.). Majka dokončila závod 71. A v kategorii zralých žen zvítězila (asi má dobrého trenéra).

Blahopřeji Majce za předvedený výkon a všem třem děkuji za reprezentaci.

Cesta zpět domů proběhla v dobré náladě a již bez problémů.