Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běhy Zlín 2021 - 7.závod: Běh olympijského dne

8. 9. 2021

dsc_0089.jpgPo měsíční přestávce pokračovala soutěž Běhy Zlín závodem Běh olympijského dne. Tento závod na 5 km se běhá v mnoha městech a na různých površích. Ve Zlíně se běhá 12,5 kol po tartanové dráze na Stadionu mládeže. 

Jelikož do Zlína cestujeme přibližně 80 km a nevíme co nás v době dopravní špičky čeká, vyjeli jsme s dostatečným časovým předstihem. Také kdoví kde budeme parkovat.

Po příchodu na stadion jsem byl překvapen čilým ruchem. Oproti loňskému roku „žil“ celý stadion. V různých sektorech stadionu trénovali jak handicapovaní tak i zdraví sportovci (hod diskem, hod oštěpem, vrh koulí, malý fotbal, skok do dálky, skoky přes překážky a jiné).

 V 18 hodin vyrazil dav běžců na „nekonečný“ počet kol. Jelikož si každý závodník počítá počet kol sám, dochází občas k situaci, že uběhne méně, popřípadě více kol.

Dnes pro jistotu manželka v prostoru cíle s propiskou a bločkem v ruce pro Zbyňka, Štefana a Majku vše kontrolovala.

Ze 88. startovního pole doběhl Zbyněk na 36.místě (v kategorii 9.), Štefan překvapil 54. místem celkově (v kategorii 3.). A Majka? 68. místem v celkovém pořadí obhájila loňské prvenství v kategorii Ž 50+. Budu se opakovat: Asi má dobrého trenéra.

Cesta zpět domů proběhla v dobré náladě a již bez problémů.

 

Fotogalerie ze závodu

Fotogalerie ze závodu ZR

                                                                   00_kolaz.jpg