Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beskydský biatlon - 2020

20. 7. 2020

dsc_0006.jpgV neděli 19. 7. 2020 dopoledne jsem se náhle rozhodl, že bych se mohl zajít podívat na Horečky, kde se koná Beskydský biatlon – 2. ročník. I když v pátek přijel Zbyněk s vnoučaty, domluvili jsme se, že oni si pro změnu zajdou na minizoo. Tak jsme se rozdělili a šli každý jinam.

Zázemí akce je umístěno v areálu malebných Horeček v Trojanovicích (kousek od Frenštátu pod Radhoštěm), který nabízí ideální podmínky právě pro tento závod. Trať vede v okolí frenštátských můstků, amfiteátru, Rekovic a v neposlední řadě také kolem zvoničky – Strážkyně Beskyd. 

Beskydský biatlon se skládá z běhu (zvlněný lesní trail) a střelby na biatlonové terče z laserových pušek, které používají na oficiálních biatlonových závodech. Jedná se o závod dvoučlenných štafet.

  • v 10:00 (hromadný start vlna č.1)
  • v 11:30 (hromadný start vlna č.2)
  • ve 13:00 (hromadný start vlna č.3)
  • v 14:30 (hromadný start vlna č.4)
  • od 16 hod. start dětských kategorií

Délka 1 okruhu: 1300m v areálu na Horečkách

Délka závodu: 3 x 1300m = cca 4km / 1 závodník (8km / tým)

Členové týmu (A a B - jako Johannes Bé:) se vždy střídají po jednom kole následovně:
--- První kolo – běží člen týmu A – na střelnici střelba v leže
--- Druhé kolo – běží člen týmu B – na střelnici střelba v leže
--- Třetí kolo – běží člen týmu A – na střelnici střelba ve stoje
--- Čtvrté kolo – běží člen týmu B – na střelnici střelba ve stoje
--- Páté kolo – běží člen týmu A – na střelnici střelba ve stoje
--- Šesté kolo – běží člen týmu B – na střelnici střelba ve stoje

- Vítězí tým, který dokončí 6 kol nejrychleji

- Předávka štafet probíhá vždy v zázemí akce na Rekovicích

Když jsem přišel na Horečky k Rekovické hospůdce, bylo tu už živo. Závodníci se rozcvičovali, nebo se bavili v hloučcích, je ten správný předzávodní šrumec. Tak jsem se rychle porozhlédl, poptal, jak vše  bude probíhat a už jsem se chystal na focení.

První vlna odstartovala, přemisťuji se k terčům. Je to zážitek, vidět, jak střílejí, no a kdo má smůlu a netrefí se, tak běží jedno kolečko za každý nesundaný terč. Nevím, jak dlouhé je kolečko, ale tipuju tak 200 m (se dvěma překážkami), tak se tady přemisťuju z místa na místo, abych nestál jen na jednom místě. A první vlna dobíhá do cíle, na start se chystá druhá vlna. Vše se opakuje. Ve 12:00 jsem byl pořadateli odeslán na jídlo, dal jsem si výbornou polévku. Tak nějak jsem si myslel, že po druhé vlně půjdu domů, ale Zbyněk volal, že se tam v tom zoo zdrží, že se tam dětem líbí, a na oběd si zajdou po cestě, tak jsem zůstal, téměř až do konce soutěže.

Zase jeden krásný závod, v pěkném prostředí, dokonce i počasí vydrželo, no, co více si přát?

 

Fotogalerie ze závodu