Jdi na obsah Jdi na menu
 


Czech Cycling Tour 2018

10. 8. 2018

ttc_01_dsc_0072.jpgV pátek 10. 8. 2018 jsem se vypravil podívat na cyklistický závod Czech Cycling Tour 2018. Je to závod na čtyři dny. První proběhl včera v Uničově jako časovka týmů,  trasa druhé (dnešní) etapy vedla z Olomouce do Frýdku-Místku. Tato trasa vede také dvakrát přes Frenštát pod Radhoštěm. Poprvé, když jedou na Pustevny a podruhé, když se vracejí od Rožnova a míří do Frýdku-Místku. Takž jsem to měl celkem „pod nosem“.

Po 14:00 jsem se vydal na kole na Knížecí cestu, chtěl jsem fotit ve velké zatáčce nad obrázkem, ale už tam byl jiný fotograf, tak jsem vyjel až na třetí kilometr. Ve Frenštátě p.R.měli být přibližně kolem 16:00, ale měli mírné zpoždění. Za malou chvíli jsem již uslyšel zvuk aut a motorek, nejdřív projelo doprovodné auto, za ním policie. Chvíli na to už bylo vidět závodníky, vpředu jeli tři borci, za nimi s ostupem asi tří minut peloton a jako u každého závodu, dva uzavírali, pak už jen sběrné auto a pak už nic…

Odjíždím domů, podívám se na Martinu, ještě spí, to je dobře, můžu v klidu pokračovat k odbočce na Tichou. Nevím, co se přihodilo, ale na Tichavském mostě stojí hasiči a polovina cesty je zasypána asi sorbexem.  Jedu dál, až na křižovatku. Odsud mám dobrý přehled a uvidím je přijíždět zezdola. Měli by tu být co nevidět.

Už je slyšet motorky, projela policie a za ní už vidím prvního závodníka. Jeden se trhl z oné trojice, která unikla na Pustevny. Má docela slušný náskok před pelotonem. Za chvíli jsou všichni daleko za mnou a já spěchám domů za Martinou, už mi volala, že je vzhůru. Tak končí zábava a začínají povinnosti.

Zítra závod pokračuje, jede se trasa Mohelnice – Šternberk a v neděli uzavírá trasa Olomouc – Dolany.

 

Fotogalerie ze závodu – Svaťa Bajer 

Fotogalerie ze závodu