Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár 2018 - 3. závod: Letní test

28. 6. 2018

01_fbp_03_dsc_0216.jpgVe středu 27. 6. 2018  v areálu hasičského hřiště  je centrum 3. závod FBP – Letní test. Z domu vyjíždím krátce po půl čtvrté, mám to kousek od domu, během 5 minut jsem na místě. Tady je již frmol, děti i dospělí se pomalu rozbíhají, procvičují a zahřívají dosud zchladlé svaly, aby se jim dobře běželo. Udělám několik snímků u prezentace a už se chystá start mládeže na 2 km.

První výstřel a je odstartováno, mládež se vydává na svůj dvou kilometrový okruh. Jedu na trať vyfotil první metry po startu pak se vrátím do cíle. Fotoaparát stávkuje, občas vynechává, nechce se mu fotit. Ale první závodník už je tady, s notným náskokem před druhým. Přihlížející na něj povolávají, kde si to zkrátil, kde našel nějakou smyčku…. Samozřejmě to myslí v legraci a jen proto, že doběhl tak rychle. Už běží druhý a za ním další a další…. Za chvíli jsou v cíli všichni. Po doběhu je vyhlášení nejlepších.

Přecházíme na louku, kde mají start mimina na 100 m. Tak letos je to slabší, zúčastnila se pouze 2 mimina, ale i to je dobré. Je to rychlý, ale o to krásnější závod, když vidím jak se ti maloši snaží, seč jim síly stačí, aby doběhli co nejrychleji. Také mimina jsou po zásluze odměněny.

Blíží se 17:00 hod a závodníci se pomalu chystají na startovní čáru, čeká je 4 800 m rovinaté trati s minimálním převýšením, po převážně asfaltovém povrchu. Počasí se na nás asi zlobí, začíná pršet. Trochu větší přeháňka, ale před startem pršet přestává. A je to tady, startér zavelel, odpočítal a je odstartováno. Jedu fotit asi 300 m od startu, v minulosti jsem jezdil k mostu, ale letos jedu kousek dál, jak proběhnou, pojedu do cíle. Po přibližně 15 minách je v cíli první závodník a za ním dobíhají další. Během 10 min jsou v cíli všichni, tak ještě vyhlášení a ujíždím domů.
Opět jsem si na chvíli odpočinul od povinností a mohl jsem zapomenout na starosti a jen se bavit. Pěkný závod, i když v chladném počasí s přeháňkou.

 

Fotogalerie ze závodu