Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár 2018 - 4. závod: Tichavská tůňka

12. 7. 2018

fbp_04_1_dsc_0037.jpgVe středu 11. 7. 2018 se běží již 4. závod FBP - Tichavská tůňka. Jak již název napovídá, místem konání je vesnička Tichá. Běží se v pěkném prostředí, kolem potůčku, nad hlavami ševelí stromoví.

Chystali jsme se s manželkou i Martinou, ale jelikož je počasí nejisté, co chvíli se spustí menší, či větší dešťová přeháňka, ženy zůstaly raději doma a já vyrážím na závod sám. Jedu autem, kdyby sprchlo, nemusím být jak vodník.

Z domu vyjíždím v půl páté, času dost, vždyť je to za humny. V Tiché jsem coby dup. Překvapilo mě, kolik je tu aut, to bude slušně obsazený závod. Chvíli popocházím sem a tam, trochu se pobavíme se známými a už se na start staví mládež. Předžáci, žáci a dorost, startují v 17:00 hod., běží 1 500 m – jeden okruh po rovině, na asfaltu. Netrvá to dlouho a jsou v cíli, no jo, mládež, ta je rychlá.

Po nich běží mimina na 100 m., stoupnu si před start, vyfotím je a potom vybíhám před nimi, no, mám co dělat, abych je do cíle předběhl. Ach jo…. Málem mi už i ta mimina utečou, to je mi nadělení.

V 17:30 je naplánován start hlavního závod na 3 000 m, je to stejná trať jako měla mládež, jen se běží 2 okruhy. Jdu asi 100 m po trase, tady budu fotit. S menším zdržením je odstartováno. Celé pole se kolem mě přehnalo v pár minutách a netrvá dlouho, už běží první nazpět. Popojdu ještě pár metrů, fotím druhé kolo, po chvíli se již stahuji do cíle. Pole se roztáhlo skoro na půlce trati, ale první již dobíhá do cíle. Postupně dobíhají do cíle jeden po druhém a za chvíli je konec závodu.

Teď už jen počkáme na sečtení výsledků a jde se na vyhlášení. Chvíli volna využíváme k diskuzi. Závod je zdárně za námi, ceny rozdány, počasí vydrželo, jen při vyhlášení dospělých se spustil jemný deštík. Teď už zbývá jen těšit se na další závod.

 

Fotogalerie ze závodu