Jdi na obsah Jdi na menu

Frenštátský běžecký pohár 2019 - 1. závod: Běh Papratnou - Zbyněk

3. 4. 2019

sam_3576.jpgZbyněk - do Frenštátu za rodiči a sestrou jsem dorazil o týden dříve než dle původního plánu - o víkendu, kdy 15. ročníkem Běhu Papratnou zrovna začínal Frenštátský běžecký pohár. Toho nešlo nevyužít. Jarní počasí s modrou oblohou a 15°C naštěstí vydrželo, mohli jsme tak všichni spolu v neděli, poslední březnový den, vyrazit na místo akce do areálu skokanských můstků.

V 10 jsme nejdříve shlédli běh mládeže na 800 m a po něm menších dětí na 100 m. Po vyhlášení obou běhů můj doprovod odjel na 1,5 km k odbočce na Velký Javorník. V 10:45 byl odstartován hlavní závod na 5 km po asfaltových silničkách místní části Papratná. Po rovinatém úvodu cesta od 0,5 – 1 km spíše mírně stoupala. Z minulého týdne mi sice ještě chybělo pár červených krvinek, ale celkem to šlo. Po přeběhnutí cesty od benzinky se profil narovnal a kolem svých fanoušků jsem už profičel plnou rychlostí. Následovala další rovinka až po zvoničku, kde se naběhlo na hlavnější cestu. Ta směrem k obrátce před napojením na hlavní cestu na Rožnov mírně klesala. Cca 200 m před obrátkou se už v protisměru vracel Vojtěch Zemánek s 50 m náskokem na ostatní. Po obrátce mě celkem vyděsil dlouhý souvislý had soupeřů za zády, ale naštěstí v mírném zpátečním výběhu ke zvoničce jsem se jim trochu vzdálil a přitom předběhl 1 soupeře a na 2 se dotáhl. I když jsem natahoval krok, co to šlo a díval se jim zblízka na záda, už se na pořadí nic nezměnilo a za 21:43 jsem dorazil do cíle – celkově 22. a v kategorii 11.

Náskok udržel a s odstupem 52 vteřin za 16:47 z celkového počtu 53 startujících zvítězil osmnáctiletý Vojtěch Zemánek (Slezan FM). Druhý doběhl Petr Filipec (Pro Dřeň Na Dřeň) – 17:39 a třetí David Flaša (Vinotéka U Karla Frenštát p.R.) – 17:46. Nejlepší ženou byla celkově 26. Veronika Srníčková, která zaběhla čas 22:03. Za ní se ztrátou 21 vteřin doběhla Kateřina Polášková (Pomalé šípy) – 22:24 a třetí místo obsadila Lucie Kalafutová (Sportguides Rožnov p.R.) – 22:36.

Pěkný, i když na mě až moc rychlý závod, ale už aspoň vím, co mě příště čeká.