Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár 2019 - 3. závod: Letní test

26. 6. 2019

fbp_03_1_dsc_0247.jpgVe středu 26. 6. 2019 jsem se vydal „za humna“ na 3. závod FBP – Letní test. Z domu jsem vyrazil 15:45, sice jsem měl v úmyslu jít dříve, ale zdržela mě dcera, nevadí, aspoň nemusím odbíhat mezi závody domů. Jsem na místě a přesto, že je vedro cca 30°C ve stínu, a na slunci nejméně o 5 více, sešlo se tu dost účastníků. Mládeže bylo asi 25 a mimin 6, dospělých 49.

Start mládeže na 2 000 m je v 16:00, tak honem spěchám kousek od startu, a jak proběhli, vracím se do cíle. Během 10 minut jsou všichni v cíli, no, je vidět mládí, elán a zapálení. Jsou prostě dobří. V cíli pořadatel okamžitě posílá mládež do přístřešku na hasičském cvičišti, do stínu a přikazuje jim, aby hodně pili. To je správný přístup, to se mi líbilo.

Hned po doběhnutí mládeže startují mimina – 100 m. Po doběhnutí mimin je vyhlášení. A pak už jen počkáme do 17:00 na start hlavního závodu 4 800 m.

Po vyhlášení odjíždím, jako už tradičně na svoje „místečko“ za tratí, kde chci fotit hlavní závod. Tady by už mohli být trošku roztažení a nepoběží v jednom chumlu. No poodjel jsem kousek a zjistil, že mám podhuštěné kola, tak sesedám a chtíc, nechtíc, dofukuji kola, aby se mi nestalo, že bych duši cvaknul a potom musel všechno absolvovat pěšky a ještě k tomu s přítěží kola.

Je 17:00 je odstartováno, „výstřel jsem slyšel až za trať“. Asi po dvou minutách je tu první, následován ostatními, aparát sotva stíhá, myslel jsem, že budou mezi nimi trošku větší rozestupy. No, ve dvou minutách jsou všichni pryč a já se vracím do cíle.

Netrvá dlouho, asi 40 min, a jsou závodníci v cíli, tak ještě vyhlášení a spěchám domů.

Jsem rád, že jsem se mohl na závody vypravit. V sobotu bychom se Zbyňkem a snad i manželkou a dcerou (podle okolností), rádi vyrazili na PePa běh, do Lichnova.

 

Fotogalerie ze závodu