Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár 2020 - 1.závod: Přes mosty

24. 6. 2020

fbp_2020_1_dsc_0281.jpgJe středa 24. června 2020 a ranní déšť mi málem zhatil plány. S obavami vyhlížím, kdy se obloha protrhá a déšť ustane. Naštěstí, stalo se. Obloha se vybrala a občas nakouklo i sluníčko. Dopoledne se domlouvám se Štefanem a v půl čtvrté vyrážíme na další běh FBP - Přes mosty.

Za chvilku jsme na místě. Tady je už plno. Zaparkujeme pod tělocvičnou a jdeme na to. Štefan s Majkou se jdou rozběhat a já jdu k prezentaci. mám téměř půl hodiny času, tak se tady potuluju, bavím se s kamarády, tak čas utěšeně plyne, a blíží se čas startu dětí.

Děti startují na dva rozběhy, běží jeden okruh cca 1 200 m. vyfotím start a běžím k prvnímu seběhu, potom už fičím do cíle. Jsou rychlí, budou tu coby dup. Následuje další rozběh, to je jako přes kopírák. Pak běží mimina na 100 m.

Mimina jsou odměněni hned po doběhu nějakou sladkostí. Poté se jde na vyhlašování mládeže. Tady se vyhlašují první tři v kategoriích. Také dostávají sladkou odměnu.

Po chvilce se jde na start dospělých. Ti běží tři okruhy. To je fofr, Ambros jede jako stroj. Nakonec je z toho traťový rekord. Předběhl polovinu závodníků o jedno kolo. Po chvíli jsou v cíli všichni a jde se na vyhlašování. U dospělých se vyhlašuje pouze vítěz kategorie.

Tak a je po závodech. Počasí vydrželo. Opět pěkný závod, už se těším na další, za dva týdny se běží další závod FBP - Tichavská tůňka.

 

Fotogalerie ze závodu