Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frenštátský běžecký pohár 2020 - 2.závod: Tichavská tůňka

8. 7. 2020

fbp_02_1_dsc_0178.jpgDalší týden je za námi, je středa 8. 7. 2020 a dnes se koná další závod ze seriálu FBP – Tichavská tůňka. Závod máme „za humny“, tak se se Štefanem a Majkou opět domlouváme, v kolik pojedeme. Počasí je vrtkavé a od rána se mraky honí, tak uvidíme, jestli to dnes přečkáme v suchu.

Vyjíždíme v 17:15, do Tiché je to kousíček, tak jsme tam snad v pěti minutách. Zaparkuji a jde se na věc. Beru fotoaparát a jdu k prezentaci, kde už to žije! Štefan a Majka se šli rozběhat. Já se potuluju po okolí. Tady to znám, nemusím na trať.

V pět hodin startuje mládež všech věkových kategorií najednou. Jak to tak kolem mě probíhá, vidím, že běží i velmi malé děti, snad tříleté. Mají můj obdiv! Běží statečně. No a už jsou první v cíli a další a další. Velmi brzy jsou v cíli všichni. Tak, a jde se na rozběh mimin na 100 m. No to byl fofr! Vyfotil jsem je na startovní čáře a měl jsem co dělat, abych je stihl vyfotit v cíli. Tak a začíná mrholit, to je nemilé.

Chvíle oddychu a už se staví na start dospělí, hlavní závod se běží na dva okruhy. A je odstartováno. Prší a kapky sedají na aparát, musím si jít pro deštník, abych jej nadkryl. Mezitím přestalo pršet, tak nás to jen postrašilo. Závodníci probíhají do druhého kola, no dnes je to hodně rychlé. První dva závodníci dobíhají do cíle snad v 15 min a dnes, světe div se, Kuba našel přemožitele! Nevím, kdo to je, neznám ho, ale je proklatě rychlý! Za chvíli dobíhají do cíle poslední a jde se na vyhlášení.

Sotva doběhl poslední, začíná opět pršet. Tak to vyšlo! Musíme chvíli počkat, než rozhodčí sečte výsledky a bude vyhlášení nejlepších v kategoriích. Nejdříve se vyhlašují dětské kategorie, kde se odměňují nejlepší tři. Potom hlavní závod, kde se vyhlašuje nejlepší v kategorii.

Pěkný závod, i když počasí zlobilo.. Tak na shledanou zase za měsíc 9. 8. 2020, kdy bude další ze série FBP Cena Sk Valašského království. Mezitím budou probíhat další závody, ten nejbližší bude ve Zlíně 15. 7. 2020 Strojařská desítka. Když mi to okolnosti dovolí, rád bych se jel podívat.

 

Fotogalerie ze závodu