Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gracia Orlová 2019 - 1.etapa: Orlová - Štramberk

2. 5. 2019

dsc_0214.jpgDnes ve čtvrtek 2. 5. 2019 se rozjel jeden z nejprestižnějších světových závodů žen v cyklistice – Gracie Orlová. Já se chystám na první a a čtvrtou etapu. První etapa se jede dnes, Orlová – Štramberk, druhá etapa – časovka jednotlivkyň – Havířov – Ostrava – Havířov, třetí etapa Dětmarovice – Orlová obě etapy 3. 5. 2019, čtvrtá etapa v sobotu 4. 5. 2019 Lichnov – Lichnov a pátá, v neděli 5. 5. 2019, uzavírající etapový závod je okružní v Orlové.

Z domu vyjíždím krátce po 15 hod, za slabých 20 minut jsem u Závišic, odbočky na Rybí, mám ještě skoro půl hodiny, tady budu fotit.

Před nimi projíždí pár doprovodných aut a po chvíli policejní auta a motorky a už vidím první závodnice, no těch je, jede pohromadě celý balík.

Po projetí balíku sedám do auta a jedu rychle do Štramberka, zaparkuji kousek nad hospodou Dalas, na boční cestě. Sotva se nachystám, už jsou tady. No, to mi to vyšlo! Projel první balík, pak chvilka volno a zase druhý balík, za ním jede sanitka, tak v domnění, že už je to konec, odjíždím zpět k Závišicím.

Tady ještě stále vartuje regulovčík, tak se ptám a dozvídám se, že ještě dva balíky asi po 10 jsou na trati. Tak čekám. Asi po 20 min projíždí osamělá cyklistka. No v tom větru to tahat sama, to se hodně nadře. Když nikdo nejede, bavíme se s pánem, a volná chvíle rychleji ubíhá. Pět minut po té, projíždí poslední cyklistka a za ní už jede auto se šachovnicí. To uzavírá závod. Tak se balím a jedu domů. Už mám nejvyšší čas.

I když předpovídali odpoledne přeháňky, počasí vydrželo, sem tam svítilo sluníčko, občas zašlo za mráčky, ale stále bylo teplo a pěkně. Užil jsem si pěkný čas na závodech. Jsem rád, že jsem mohl vyjet.

Po zpáteční cestě až do Lubiny jedeme v koloně asi 300 m, protože před námi jede několik závodnic.

 

Fotogalerie ze závodu