Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gracia Orlová 2019 - 4.etapa: Lichnov - Lichnov

5. 5. 2019

p1990306.jpgJe sobota a já se vypravuji na Pustevny, tudy totiž vede trať Gracie Orlová ženského cyklistického závodu 4. etapy  Lichnov – Lichnov. Start je v 11:00 v Lichnově. Ženy objedou jeden okruh a potom se vydají přes Frenštát pod Radhoštěm, Pustevny, na Slovensko a přes Bečvy, Rožnov, Pindulu, Frenštát p.R. zpět do Lichnova.

Vyjíždím v 10:30, jedu autem ke Kociánovi, tady zaparkuji a dál pokračuji na kole. Nejdřív jsem uvažoval o tom, že zůstanu ve velké zatáčce nad obrázkem, ale potom jsem se rozhodl, že vyjedu až nahoru, na prémii. Tak jedu, potýkám se se stoupáním, už mi to nejede, jsou úseky, které musím jít vedle kola, ale co už. Jsem nahoře, převléknu se do suchého a čekáme.

Je poledne a nic se neděje, holky mají nějaké velké zpoždění. O chvíli později se doslýcháme, že při vjezdu do Frenštátu, na odbočce k Janíkovi se dvě holky „položily“. Start byl opakovaný. Jedna z žen utrpěla nějaké zranění, byla odvezena do nemocnice, víc nevím.

S hodinovým zpožděním přijíždějí, slyšíme auta, a v průsmyku již vidím první balík. Jede jim to dobře. První balík profičel kolem nás, máme chvilku a už jsou tu další a další a najednou poslední, na závěr projíždí sanitka a auto se šachovnicovým praporkem. Tím končí průjezd cyklistek přes horskou prémií na Pustevnách.  

Tak se balím a jedu domů na dobrý oběd. Hned po obědě vyjíždím k viaduktu ve Frenštátě.

Holky jsou jako vítr, jsem tu sotva pár minut a už slyším doprovodná auta, za malou chvilku už jedou. Dvě ženy se odpoutaly od balíku a jsou v úniku. Projede několik malých skupinek, pak balík závodnic, po chvíli další skupinka, a další. Teď už si jen počkám na poslední opozdilce a jedu domů.

To byl zase jednou pěkný den.

 

Fotogalerie ze závodu ER, ZR, FR