Jdi na obsah Jdi na menu
 


L4L revival (unplugged)

3. 7. 2020

dsc_0022.jpgJe pátek 3. 7. 2020 a už se opět chystám na závody. Běží se L4L revival, tzv. čtyřlístek. Čtyřikrát na Lysou a dolů, pokaždé jinam. Start je na Visalajích a „šup“ na Lysou horu, potom dolů přes Malchor do Krásné, opět nahoru, a zase dolů, tentokrát k přehradě Šance, zas nahoru a nakonec ke „korýtku“ a závěrečný výstup na Lysou horu. Celkem zhruba 60 km.

Když mi ráno zazvonil budík, vůbec, ale vůbec se mi nechtělo vstávat. Při pohledu z okna na mě kukalo sluníčko, to mě z postele vytáhlo. Tak jedu. Vyjíždím v 5:15, mířím na Ostravici k transformátoru. Za půl hodinky jsem tu. Sbalím věci, batoh na záda a vyrážím. V poklidném tempu šlapu na Lysou horu. Jsem tam za hodinu a 50 minut, v půl osmé jsem nahoře. Ještě mám chvíli, než tu bude první z Visalají. Jdu pozdravit Luďu, Vladěnka tu tentokrát není, užívá si někde na dovolené, tak Vladěnko, ať se Vám tam líbí.

No a je tu první, tak teď to bude odsejpat, na prvním stoupání tak velké rozestupy nebudou, to až později. Tak si tady fotím, až doběhnou podle mého poslední, scházím dolů na Malchor, tady si počkám, jak poběží nahoru. Potom se opět vyškrábu nahoru na Lysou horu.

Chvíli svítí sluníčko, potom se přižene mlha a zase se rozpustí a na chvilku vykoukne sluníčko a zase padne mlha, nakonec se rozprší. To, co jsem si nejméně přál, se stalo skutečností. A prší a prší a prší.

Blíží se poledne, jdu do jedné z chat na polévku. Přijde k chuti, zahřeje. Ještě chvíli fotím nahoře, ale počasí je stále nevlídné, tak to vzdávám a jdu už dolů. Až na Lukšinec půjdu proti závodníkům, tak je ještě mohu vyfotit.

Míjím Lukšinec a pokračuji k transformátoru, kde mám auto. Už cítím nohy, bylo toho dnes dost, i když jsem neběhal, stačilo. Když začalo pršet a nehodlalo přestat, jsem si říkal, že jsem měl být raději doma, ale teď jsem rád, že jsem tu byl, přeci jen jsem se trochu protáhl a nadýchal  čerstvého horského vzduchu, jsem spokojen.

Už vidím auto, nasedám a mířím domů.

 

Fotogalerie ze závodu