Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga - 3. závod: Běh na rozhlednu Bílá hora

26. 4. 2018

dsc_0029.jpgJe středa 25. 4. 2018 a LBL pořádá již 3. závod 25. ročníku běžecké soutěže – Běh na rozhlednu Bílá hora. Na dnešní závod jsme se chystali všichni, leč plány jsou jedna věc a skutečnost věc druhá. Martině nebylo dobře, tak jsme po domluvě s manželkou a dcerou usoudili, že pojedu sám.

Vyjíždím krátce před sedmnáctou hodinou, mířím do Lichnova, vezmu to alko cestou do Kopřivnice, protože ve Vlčovicích se opravuje silnice a bývají tu dlouhé kolony. Z Kopřivnice zamířím do Štramberka, odtud na parkoviště u „očního“. Jsem na místě, na parkovišti je již plno aut, nemám ani kde zaparkovat, parkuji tedy na cestě. Odhaduji, že bude velká účast závodníků.

Chvíli se placatím v okolí prezentace a fotím, ale pět až deset minut po sedmnácté vyrážím nahoru. Volným tempem stoupám vzhůru k rozhledně. Rychleji už to nejde, chybí trénink. Nahoře je pár lidí a vidím i fotografa, po chvilce scházím asi o 100 m níže, kde budu fotit. Tento závod je krátký, „pouhé“ 2 km, ale o to příkřejší stoupání, převýšení je 197 m.

V 17:30 bylo odstartováno a 47 závodníků se vydává na trať. Za chvíli již probíhají a tuším deset minut stačilo, aby proběhli kolem mne. Scházím dolů, jak by se hodily trekkingové hole, doma stojí v koutě, tak jsem si ulomil tyčku ze sušky, abych se mohl lehce opřít, hned se jde o poznání lépe. Za chvíli jsem dole na parkovišti a čekáme v družné zábavě na vyhlašování nejlepších v kategoriích.

Vyhlašování je za námi a my se rozcházíme. Běhy jsou otázkou hodinky – dvou i s cestou, ale tak krátký čas stačí k tomu, aby se člověk cítil lépe a načerpal nové síly a nadýchal se čerstvého vzduchu. Bylo mi tu s vámi krásně. Pěkné počasí, sluníčko svítí, jako by chtělo vynahradit svoji zimní absenci, jen vítr o něco silnější, než je příjemné, ale teploučko.

Fotogalerie ze závodu