Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga - 8.závod: Běh oborou

21. 8. 2021

dsc_0095.jpgDnešní slunečná a teplá sobota přilákala na start osmého závodu Lašské běžecké ligy – Běh oborou téměř devadesátku závodníků. A to i přesto, že se dnes taky běžel další vyhledávaný závod na Svatý Hostýn.

Tradičně jsem se šel několikrát podívat k prezentaci a další přípravy k závodu. Asi z půlhodinovým předstihem jsme s manželkou zajeli k Hukvaldské oboře, abych si vyhlédl jiné místo na focení než minulých ročnících. Zatím co si manželka pochutnávala na ostružinách, prošel jsem si celé stoupání od kapličky k oboře a došel k názoru, že budu fotit na stejném místě jako minule i předminule. No jo, zvyk je železná košile.

Za chvíli přijela městská policie aby řídila provoz na odbočce k oboře. Aspoň běžci nemusí dávat pozor na protijedoucí vozidla a můžou bezpečně odbočit. Poměrně s velkým náskokem okolo proběhl vedoucí závodník a pak již běží s rozestupy celé startovní pole.

Po proběhnutí posledního jsme s manželkou sjeli na vrchol stoupání nad Mniší a čekali na vracející se běžce. Nejsem si jist, zda jsem zvolil správné místo na focení, protože bude slunce svítit na závodníky mírně zleva a zezadu.

Až zbývalo podle mého odhadu ještě asi 5-8 závodníků, vrátili jsme se do prostoru startu a cíle a čekali na závěr závodu a vyhlášení výsledků.

 

Fotogalerie ze závodu