Jdi na obsah Jdi na menu

Lašská běžecká liga - 9.závod: Rybský trhák - Zbyněk

25. 10. 2020

p2130538.jpgZbyněk – jak se blížil víkend 10. a 11. října, postupně vzhledem k opět houstnoucí situaci přibývaly informace o rušených závodech, až zbyl jediný – Rybský trhák. Na ten jsem se zrovna chystal a také syn se na tento závod po loňském úspěchu těšil, což navíc překvapivě podpořil pár lehčími tréninky před závodem. K jeho smůle byl ale závod dětí několik dnů před konáním také zrušen.

I tak jsme v sobotu do Rybí dorazili, zvlášť když dle předpovědi mělo na podzim přívětivé počasí vydržet až do večera (polojasno a 15 stupňů) a děti zde rádi jezdí za početným příbuzenstvem. Času do startu a většího prostoru k dispozici Evička a Tom využili k zopakování katy na nedělní zkoušky karate. V 11 hodin jsem už bez nich, zato v rekordním počtu 50 startujících 8. ročníku vyrazil od fotbalového hřiště na 7 km s převýšením 135 m. Po úvodních rovinatých cca 300 metrech na kraji obce jsme začali stoupat po asfaltce kolem Pavelkova kopce a dál zvlněným profilem kolem Kocmínku směrem k Puntíku, před kterým na obrátce stála paní starostka Marie Janečková. Po obrátce měl Jakub Ambros z pořádajícího Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice náskok už asi 100 m a v čase 25:23 obhájil loňské a předloňské prvenství. Se ztrátou 28 vteřin si pro 2. místo doběhl klubový kolega Milan Vinklárek – 25:51 a třetí se umístil Jan Toman z Kopřivnice – 26:14.

Na závod se mi sice nepodařilo připravit, jak jsem plánoval, ale účast na tomto zajímavém závodu – sprintu do kopce a z kopce jsem si nechtěl nechat ujít. Celkem to šlo, ale ve stoupání na 1. km se kolem mě lehkým krokem mihla vedoucí žena Magdaléna Drastichová a pomalu ale jistě se mi vzdalovala. Po pěkných výhledech na Štramberk a cestou výše i na Beskydy s Radhoštěm a Javorníkem následoval od cca 3 km zvlněný profil k obrátce. V následném krátkém výběhu jsem si udělal menší náskok na soupeře, kteří mi předtím dýchali na záda a fičel jsem do cíle s pohledem na 5 soupeřů v rozmezí 50-100 m přede mnou. I když jsem se pomalu přibližoval, na pořadí se už nic neměnilo a do cíle jsem dorazil na celkovém 17. místě a 4. v kategorii v čase 29:39. Ani to nevypadalo, ale oproti loňsku se mi podařilo stáhnout téměř minutu.

To už byla v cíli celkově 11. první žena Magdaléna Drastichová (MK Seitl Ostrava), která to oproti mě dala ještě o minutu rychleji, tj. za 28:39. Druhá doběhla Daniela Valová (Nový Jičín) – 31:23 a třetí Kateřina Polášková (Pomalé šípy) – 32:03.

Uznání zaslouží Jiří Linhart (AK EZ Kopřivnice), který i s kočárkem a dvou zastávkách pro zaopatření dvouletého syna doběhl 31. s časem 32:49.

Jak se dalo tušit a co také potvrzuje současný vývoj, tento závod byl na nějakou dobu tím posledním. Přejeme Vám proto pevné zdraví a snad brzy, až se situace zlepší, opět na viděnou.