Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga - 9.závod: Rybský trhák

10. 10. 2020

dsc_0066.jpgV sobotu 10. 10. 2020 jsme se Zbyňkem, Tomem a Evou vyrazili do Rybí, kde by se měl konat běžecký závod - Rybský trhák. původně měly běžet i děti, ale díky neveselé situaci s koronavirem byl dětský závod zrušen, ale závod dospělých  se koná.

Start v 11:00 hod. Přijeli jsme o něco dříve, tak byl čas se trochu poohlédnout u prezentace, ale pak už nechávám Zbyňka s dětmi na startu a já vyrážím na trať. Jsem asi 2 km od startu, tady bych mohl fotit. Nachystám kameru, a jak uvidím prvního závodníka, zapnu ji a jdu o něco výše. Rád bych fotil proti lesu, tak hledám dobrou pozici. 

Je jedenáct a za chvíli tu bude první, kdo asi, no už ho vidím a tradičně nikdo jiný, než Jakub Ambroz. Za ním v závěsu další a další a netrvá dlouho a jsou pryč. Tak balím kameru a přesunuji se blíže k cíli. Jsem necelý kilometr od cíle a čekám na prvního. Jakub si svoji pozici uhájil, i když je pronásledován druhým borcem. Po chvíli jsou všichni v cíli a já se balím a jdu na vyhlášení.

Jsme rádi, že se alespoň tady běželo, jak to vypadá, zase na delší dobu bude se závody utrum. Snad to nedojde tak daleko, aby jsme nemohli vycházet z domu.

Po závodě jsme se ještě stavili u rodiny a pak už hajdy domů na dobrý oběd.

 

Fotogalerie ze závodu

Video ze závodu