Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga 2018 - 2. závod: Běh na Červený kámen

4. 4. 2018

lbl_02_1_dsc_0107.jpgJe po Velikonocích, středa 4. 5. 2018 a počasí se konečně začíná chovat jako na jaře. Teploty se pohybují nad +10°C, jen vítr si s námi stále pohrává a fouká, až nemilo. Jelikož manželka musela do práce a Martina měla nahlášenu návštěvu, vyrážím na závody sám. Dnes jedu autem do Kopřivnice ke koupališti, kde startuje již 25. ročník seriálu LBL – Běh na Červený kámen.

Z domu vyjíždím po 16:00 hod, se zastávkou v marketu jsem před 17:00 hod u koupaliště. Trochu se tu porozhlédnu, udělám několik fotek, popovídám se známými a po 17:00 hod se vydávám na trať, chtěl bych dojít tak do 2/3, kde budu fotit. Jelikož mám času nazbyt, pokračuji v cestě až nahoru, jenže ouha, asi 100 m před cílem je nějaký fotograf, tak „vyklízím“ pole a sestupuji o pár metrů níže. Jak jsem dnes zjistil, závodníci zde mají, prudké stoupání před cílem, to si to „užijí“. Ještě pár minut a bude tu první závodník.

Tak a první borec je tady a za ním další a další. Letos se tu sešla podle mého odhadu pěkná řádka závodníků. Netrvá to však ani deset minut a všichni jsou nahoře. jsou dobří, žádné courání. Tak a teď fofrem dolů, abych stihnul vyhlášení nejlepších v kategoriích.

Je po závodě. Krásné počasí, krásné prostředí a krásné dvě hodinky (pro mne), kdy jsem mohl všechny starosti hodit za hlavu a jen se bavit. S díky si to užívám.

V neděli se pak chystáme, tentokráte již všichni, na Běh Papratnou, ale otázkou zůstává, zda nám bude přát počasí. Tak snad se tam zase potkáme.

 

Fotogalerie ze závodu