Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga 2019 - 3. závod: Běh na rozhlednu Bílá hora

24. 4. 2019

lbl_03_1_dsc_0033.jpgNa svatého Jiří nám vyšel další, v pořadí již 3. závod 9. ročníku LBL Běh na rozhlednu Bílá hora v délce 2 km s převýšením 197 m.

Dopoledne jsem si v Kopřivnici vyřídil povolenku na výjezd autem nahoru, protože jsme se chystali, že pojedeme na závod všichni…. Člověk míní, osud mění…..  Martina dnes jako naschvál spala dlouho a už bychom se nestačili vypravit, tak mě manželka poslala samotného.

V 16:45 nasedám do auta a vyjíždím. Nějakých 20 min a jsem na místě. Tady už je plno. Chvilku se zdržím na prezentaci, udělám pár fotek, a už se vydávám na cestu vstříc rozhledně.

Asi 100 m před cílem zůstávám. Snažím se nějak umístit kameru, nevzal jsem si stativ a není kam zapíchnout tyčku, nakonec se mi to nějak podařilo, ale nevím, co na filmu bude, protože už jsem nestačil olámat suché stonky před kamerou, tak uvidím, až to stáhnu do počítače.

Dnes jim to běží nějak moc rychle, nestačím se pomalu ani nachystat a jsou tady. Tak mačkám spoušť o sto šest…. Zúčastnilo se 37 závodníků, mezi nimi se také objevil dlouhodobý frenštátský běžec pod novým sponzorem S.K. ZaFaR  Frenštát p.R  Štefan Groš, který se umístil ve své kategorii na krásném druhém místě. Popřejme mu v tomto novém klubu hodně úspěchů. 

Během slabých, odhaduji, 10 minut jsou všichni v cíli a já balím fotoaparát, kameru a pomalu sestupuji na parkoviště k očnímu, kde mám auto.

Jsem dole, chvíli počkáme na vyhlášení výsledků a frčím domů.

Jsem rád, že mi bylo umožněno sem zajet, přeci jen si člověk vyčistí hlavu a na chvíli myslí i na něco jiného. Počasí nám taky vyšlo.

 

Fotogalerie ze závodu

Video ze závodu