Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga 2020 - 3.závod: Běh na Červený kámen

17. 6. 2020

lbl_03_1_dsc_0088.jpgTýden je pryč a je tu opět středa 17. 6. 2020 a s ní i další závod LBL v pořadí již 3. a tím je Běh na Červený kámen. Opět jedeme ve třech, já, Štefan a Majka. Vyjíždíme krátce před pátou, za půl hodinky jsme na místě. Start je v Kopřivnici, na parkovišti u koupaliště.

Sešlo se tu opět hodně závodníků, odhadem asi 60. Chvíli se potuluju po parkovišti a okolí, a před půl šestou se vydávám na kopec. Chci fotit kousek pod cílem. Trasa závodu není dlouhá, zato převýšení je  161 m. a je to znát, jdu pomalu a stejně se potím jak dveře od chléva. Nožičky stávkují, nechce se jim. Ach jo. Na Janíkově sedle je již jeden fotograf, tak já jdu dále. Původně jsem si říkal, že bych tu zůstal, ale dva fotit na jednom místě, je zbytečnost.

Jsem na místě, nachystám fotoaparát a kameru. Teď ještě, kdyby tak někdo šel, abych si ji mohl nastavit. A je to, nachystáno a mohou startovat. Ještě chvilku a budou tady. A už se táhnou jako had, jeden za druhým. Ani se nestihnu „otočit“ a je tu poslední. Tak to bylo velmi rychlé. Balím věci a „kutálím“ se dolů.

Před sedmou je vyhlášení nejlepších v kategoriích, to trvá cirka čtvrt hodinky a můžeme domů.

Ráno to vypadalo, že bude pršet celý den, ale odpoledne se počasí umoudřilo, vyjasnilo se a dokonce nakouklo sluníčko. Bylo krásně, jen trochu víc dusno, než by bylo zapotřebí. Opět jsem se protáhl, to se bude dnes spát!

 

Fotogalerie ze závodu 

Video ze závodu