Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lašská běžecká liga 2020 - 8.závod: Běh Novojičínským parkem

28. 9. 2020

dsc_0051.jpgDeštivé počasí dnů minulých mě nechávalo na pochybách, zda vůbec někam pojedu, či budu sedět doma za pecí. Je sváteční pondělí 28. 9. 2020. Svatý Václav slaví svátek. Dopoledne prší, tak se rozmýšlím, zda mám jet do Nového Jičína, kde se koná 8. závod LBL - Běh Novojičínským parkem. Před polednem se déšť zmírnil, chvílemi dokonce ustává a vysvitne i sluníčko. Později odpoledne se ale slabé přeháňky střídají s deštěm.

Na tenhle závod jedu poprvé, tak nevím, co mě tam čeká, jaká je trať, kde bude dobré fotit, ale to vše zjistím na místě. Jsem tady a hnedle potkávám známé tváře. Slovo dalo slovo a po několika fotkách na prezentaci odjíždím na trať. Krátce před startem odjíždím na Skalky. Tady budu fotit běžce tam i nazpět. V cíli je beztoho nějaký fotograf, tak se tam nebudu plést.

Sotva se rozhlédnu po okolí, vidím předjezdce na kole a přibíhat první závodníky. Tak honem zaujmout postavení a už spoušť cvaká o sto šest. Začíná pršet, no, mohlo to počkat, ale co už. Probíhající mě zdraví a mávají na mě, zdá se, že mě rádi vidí. Právě se kolem mě mihl Dědek Beskydský, tak trochu mu závidím, že mu to ještě tak běhá, po něm ještě nějací závodníci a už čekám na vracejícího se běžce. Kdo jiný, než Jakub Ambroz a má dosti slušný náskok před druhým, ale pak už to běží jeden po druhém. Počkám ještě na Dědka a pak už se balím a fičím do cíle. Myslím si, že Dědka ještě zastihnu jak dobíhá. Nezklamal jsem se.

Teď si ještě počkáme na vyhlášení a potom už jedeme i se Štefanem domů. Po cestě mi říkal, že do Jičína jel stopem. Nějak jsme se nedomlouvali, že bych ho vzal. Já sám ještě ráno nevěděl, zda pojedu, či nikoli.

Nebýt podzimního uplakaného počasí byl by to skvělý výlet, ale s tím už se musíme smířit, už nás asi nic lepšího nečeká. I přes to pošmourné počasí to byl pěkný závod. Tak za rok snad opět na shledanou.

 

Fotogalerie ze závodu