Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lichnov 24 hodin - 2021

16. 8. 2021

l24_1_dsc_0055.jpg… a po obědě a krátkém odpočinku se pojedeme podívat do Lichnova na cyklistiku jsem psal v minulém článku.

Jeli jsme.

Zavzpomínali na 11 dřívějších ročníků v kterých účinkoval syn Zbyněk, který během let v soutěži vystřídal několik spolujezdců (Lukáš, Patrik, Jirka, Jaroušek). S manželkou jsme dělali opatrovatele a starali se o potřebné věci.

Ale k současnosti. Díky Romanovi Jurečkovi a jeho partě je tradice tohoto ojedinělého závodu stále živá. Během let sice nastaly určité změny, které určitě přilákaly další závodníky.

V závodě se mohou utkat jak jednotlivci, dvojice, nebo trojice, tak i koloběžkách a handbike, dokonce se k závodu přihlásili i dva odvážlivci na vysokých kolech. Takže kreativitě se meze nekladou

Diváci si mohli zkrátit volný čas na dvou trenažérech. Každý „ujetý“ kilometr sponzor ocenil 5,- Kč na dobročinný fond (název jsem si nezapamatoval).

V sobotu odpoledne jsem fotil na několika místech, u odbočky k Lichnovu, na Okluku, Březinách, odbočky k Vlčině.

V neděli jsem na konec závodu jel k cíli.

Zpestřením byl závod dětí na 1 okruh, jehož délka je 9,3 km. Z celého „pelotonu“ dětí největší obdiv sklidil tuším čtyřletý závodník, který objel okruh na odrážedle. 

Po uplynutí dané doby, upřesnění výsledků následovalo vyhlášení s předáním nespočet pohárů.

 

Fotogalerie ze závodu