Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lichnovský amatérský běh PePa - 2018

1. 7. 2018

dsc_0481.jpgV sobotu, poslední červnový den, se konal 4. ročník Lichnovský amatérský běh PePa. Tak se opět chystáme, tentokrát všichni, já, manželka, Martina a Zbyněk, který si ráno přijel zaběhat ze Zlína. Vyjíždíme po půl deváté, za chvíli jsme na místě. Chvíli hledáme místo na zaparkování, kde nic tu nic, až zajíždím na alko cestu, ale dřív než vysedneme, přichází pořadatel, že má pro nás místo jinde. Tak přeparkuji. Vysedáme.

První cesta vede na prezentaci, tady už jsou téměř všichni zaregistrováni. Běží se dvě trati, jedna kratší na 6 km, je společná i s tratí na 16 km. Ti kdo běží krátkou, po 6 km zamíří do cíle, ostatní probíhají dále na ještě 10 km okruh. Zbyněk se upsal na 16 km, no jsem zvědav, jak se mu poběží, trénink veškerý žádný, myslím, že toho bude mít plné zuby.

V 8:30 startuje doplňková soutěž alternativa běhu – chůze. Kdo má zájem a netroufá si na běh, má možnost si 6 km úsek obejít.

Pořadatelé věnují část ze startovného na malou Elišku Němcovou z Lichnova, která je po mozkové obrně. Také u startu bude pokladnička, kde mohou lidé na Elišku přispívat.

Zbyněk se chystá na start, žena zůstává v prostoru startu a já s Marťou zamíří asi 400m na trať. Tady musí proběhnout všichni závodníci. Jak ze 6 km trati, tak i 16 km.

Nyní přejdu asi 300 m před cíl a budu vyhlížet vybíhající závodníky z lesa. Nečekám dlouho a je tu první, má slušný náskok před druhým. Pak už to odsejpá s menšími, či většími mezerami závodníci postupně dobíhají do cíle, popřípadě probíhají do dalšího, delšího okruhu.

Jen o několik desítek metrů vedle, na louce vyhlížím borce z druhého okruhu.

 Čekám, kdy se objeví Zbyněk, už jsem ho zahlédl, za chvíli je tu. Jsem velmi překvapen, že mu to dnes tak běží, předběhl i dobré závodníky, např. Patrika. V cíli jsem se dozvěděl, proč tomu tak bylo, že Patrik 4 měsíce neběhal kvůli zranění. Ale i tak se Zbyněk dobře držel. Odhaduji, že většina závodníků je v cíli, proto se ubírám do cíle také.

Když doběhnou všichni závodníci, odvezu Martinu a manželku domů, Martina si musí jít lehnout, je to pro ni velká zátěž.

Pak se vracím zpět do Lichnova pro Zbyňu, který tu zůstal na vyhlášení a hlavně, aby si mohl popovídat s kamarády, vždyť se tak málo vidívají. Pak už míříme domů.

Předpovídali teploty až k 30°C, ale nějak jim předpověď nevyšla, z bídou 20°C a chladný vítr, který dělal chladnější pocit. Ale i tak jsem byl spokojen, pěkný závod, příjemné prostředí, milí lidé, to všechno dohromady tvoří jeden skvělý relax.

 

Fotogalerie ze závodu 

Fotogalerie ze závodu ER, ZR