Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lichnovský amatérský běh PePa - 2019

30. 6. 2019

pepa-beh-_2_dsc_0046.jpgSobotní ráno 29. 6. 2019 nás vítá sluníčko a příjemná teplota, čeká nás Lichnovský amatérský běh PePa 2019. Vyjíždíme z domu, celá rodina, krátce po osmé. V Lichnově jsme za slabou čtvrthodinku. Tady už to žije, závodníci se připravují na běh, rozbíhají se, zahřívají. Také Zbyněk se šel zaregistrovat a už se rozbíhá. Já jsem mezitím vysadil Martinu z auta na vozíček. Zůstává s manželkou v prostoru startu a já se vydávám v protisměru běhu, asi 400 m, kde odbočují do terénu.

Letos jsou připraveny běžecké tratě o délce 6 km a 17 km. Obě tratě jsou po zpevněné polní cestě a částečně po asfaltu. Trasy jsou vedeny mírně vlnitým terénem. Trať 6 km má převýšení 200 m, trať 17 km má převýšení 530 m. Start hlavního závodu je v 9 hod. Pro ty, kdo si ještě nebo už netroufnou na běh, je nachystána alternativa – chůze a mohou si 6 km trasu projít. Start bude v 8.30 hodin. Letos v rámci běhu budou moci běžet i děti od 5 do 13let včetně a od 1 do 4 let v doprovodu rodičů. Start bude v 11.00 hodin. Trasa bude přizpůsobena věkovým kategoriím dětí.

Chvíli po deváté hodině po proběhnutí celého startovního pole přecházím asi 300 m před cíl a budu vyhlížet vybíhající závodníky z lesa. Nečekám dlouho a je tu první, má slušný náskok před druhým. S  menšími, či většími mezerami závodníci postupně dobíhají do cíle, popřípadě probíhají do dalšího, delšího okruhu. Jakmile proběhne poslední závodník, (aspoň podle mého odhadu), přecházím o kousek dále, kde přibíhají závodníci z dlouhého okruhu.

Sedím si v trávě pod keřem ve stínu, a přemýšlím nad nesmrtelností brouka, když v povzdálí uvidím mihnout se postavu, že by už byl tady? Vstávám a koukám se, kdo to je. Ano, už je tady, tak honem nachystat aparát a už zase spoušť cvaká o sto šest. Asi po půlhodině se blíží poslední závodník. No, to to dnes rychle uteklo. Pomalu se vydávám do prostoru cíle.

Jelikož čas pokročil, sedáme já, manželka a dcera do auta a jedeme domů. Zbyněk zůstává na vyhlášení a já pro něj potom pojedu, ale to, až uložím dceru k odpolední siestě.

 

Fotogalerie ze závodu 

Fotogalerie ze závodu ER - ZR