Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysa cup 2020 - 10.etapa: Hotel Petr Bezruč - Zbyněk

10. 1. 2020

sam_4553.jpgZbyněk - v čase prodlouženého vánočního volna a nového roku jsem stihl celkem 5 závodů. Tím pátým byla v neděli 5. ledna 10. etapa Lysa cupu se startem pod Hotelem Petr Bezruč. Letošní zima si stále dává na čas : o 2 týdny při 8. etapě ještě pršelo, ale během Vánoc aspoň na Lysé napadlo 60 cm sněhu. Přes noc napadlo dalších 15 cm, tak jsme si aspoň na horách mohli užít bílou idylku.

Před lety při mé poslední účasti byla tato etapa nejkratší a po zdolání pověstného hangu jsme na vrcholu byli cca za půl hodinky. Tentokrát 290 startujících vybíhalo z dolního parkoviště (-1°C) a po 6,3 km s převýšením 764 m jsme po upravené a prodloužené trase dorazili na vrchol v mracích (-8°C). Po startu to i při obíhání hangu slušně stoupalo, zato úsek nad hangem až po Ivančenu byl rovinatější a umožnil vydechnout a protáhnout krok. Při průběhu kolem Ivančeny jsem jen vzpomněl na původní tvar mohyly, ale nebyl čas rozjímat, protože brzy následovaly dvoje „schody“ před studánkou pod Malchorem. Mezi Malchorem a severní sjezdovkou jsem dostihl syna s dědou, kteří zde byli se mnou a fotili, jak jim zmrzlé prsty dovolily. Závěrečné serpentiny na severní sjezdovce dopadly líp, než jsem se obával a po přeběhnutí vrcholové hrany jsem se severákem v zádech sprintoval do cíle. Kdysi dávno se mi zde podařilo 1-2 x zvítězit, no tentokrát to bylo o 121 míst horší. A čas 55:03.

Spolehlivý sběratel bodů pro náš tým Jiří Květoň doběhl 52., dále 181. Petr Říčný a za ním v těsném závěsu 183. Dominika Bublíková. Dále zde nechyběl 224. Štefan Groš, 240. Marta Benáčková a jako chodec a nosič 291. Marie Drhová. V soutěži týmů z toho bylo 24. místo a průběžně jsme 25.

Následoval zpáteční sestup do údolí, který jsme si náležitě užili, zvlášť krkolomný sestup zarůstajícím hangem. Za posledních 10 let se to zde očividně změnilo, hlavně některé úseky, kde dorostly stromy. Asi už jen v paměti tak zůstanou zajímavé okamžiky při zdolávání fičáku na větrech a jiných, dříve téměř holých místech.

Fotogalerie ze závodu ZR FR