Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysa cup 2020 - 10.etapa: Hotel Petr Bezruč

6. 1. 2020

dsc_0122.jpgTak nám začal nový rok a s ním se Lysa Cup přehoupl do druhé poloviny. Tento týden se na Lysou horu běží v neděli 5. 1. 2020 od hotelu Petr Bezruč. Zbyňkova to zamilovaná trasa. Tak neváhal a opět přijel i s dětmi, aby si mohl etapu zaběhnout. Tentokrát vyjíždíme ve třech, přidal se k nám vnuk Tomáš, chce se podívat nahoru. Zítra se ve škole fotkami pochlubí spolužákům množstvím sněhu v Beskydech, když ve Zlíně není ani vločka.

S parkováním u hotelu Bezruč bývá trochu problém, je tu málo místa. Náhodou se mi podařilo ještě najít místečko, tak batoh na záda a vyrážíme. Co nás čeká? Tady je cesta jeden led, nahoru to šlo, hůř se pojede dolů, ale co, opatrně to půjde.

Tak Zbyněk jde ke startu a já s Tomem vyrážíme nahoru. Jsme pod Hangem, jdeme na to, jde to ztuha, ale stoupáme. Za hodinku jsme na Malchoru, tady by nás už mohli doběhnout, chystám si fotoaparát a jde se na to. Běží jeden po druhém, a pokud je nějaká mezera, postupujeme s Tomem dále. závodníci na mě zdálky povolávají, zdraví. Když přeběhne Zbyněk, posílám Toma těch několik set metrů na Lysou, Zbyněk mu půjde naproti. Já ještě dofotím poslední závodníky a chodce a také vyrážím na vrchol. No, páni, nožky nechtějí šlapat. Nemít tam nahoře kluky, tak se otočím a mažu k autu.

První moje cesta vede již tradičně k hladícímu bodu na mohyle, potom se zastavím s Vlaďkou a Luďkem a pak už jdu do hospůdky. Tady se chvíli zdržíme, dám si horký čaj, trochu se pobavíme a potom už hajdy dolů k autu. Za družného hovoru nám cesta rychle ubíhala ani se nenadáme a jsme dole. Jedeme domů za manželkou a vnučkou..

 

 

Fotogalerie ze závodu ZR FR