Jdi na obsah Jdi na menu

Lysa cup 2020 - 12.etapa: Malenovice, Rajská bouda - přes hotel Petr Bezruč - Zbyněk

23. 1. 2020

2018_dsc00505.jpgPár hodin po skončení 9. ročníku vytrvalostního závodu Lysá hora 24 hodin se v neděli 19. ledna běžela 12. etapa Lysa cupu – tentokrát se startem od Rajské boudy v Malenovicích. Celkem  185 běžců vyběhlo v 17 hodin ke korýtku k dolnímu parkovišti pod Hotelem Petr Bezruč a dále hangem vzhůru k vrcholu. Během dne připadlo cca 12 cm a sněžilo i při závodě (6,2 km / 800 m). Pro 5. vítězství v řadě si doběhl  Tomáš Peter (Beskydští nomádi), první ženou byla celkově 30. Ivona Krejčířiková (VZS Ostrava).

Za nás zde byl František, který se snažil v nelehkých podmínkách zvěčnit úsilí závodníků a hlavně zachytit svého dávného soupeře Dědka Beskydského, který touto etapou završil 150. účast na LC a předem ohlásil konec svého účinkování na této akci.

Poprvé jsme zde o celé 4 body překonali hranici 1000 bodů na etapu do týmové soutěže díky 46. Jirkovi Květoňovi, 119. Petrovi Říčnému a 124. Petře Sedláčkové. Dále to jistil 160. Štefan Groš a zezadu coby chodci Marie Drhová a Dominika Bublíková.  Bylo z toho tak 22. místo a v celkovém pořadí jsme si polepšili o 1 místo na průběžné 24.

Další etapa, kde bych se opět rád objevil, je v sobotu 24. ledna etapa z Ostravice, železničního přejezdu. Pro milovníky delších tratí současně jako speciálka pod názvem 3in1.