Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysa cup 2020 - 12.etapa: Malenovice, Rajská bouda - přes hotel Petr Bezruč

19. 1. 2020

2019_dsc_0609.jpgDnes jsme se vypravili s manželkou na již 12 etapu Lysa Cupu 2020, do Malenovic. Dnešní etapa startuje v 17:00 hod od Rajské boudy a běží se téměř kolem hotelu Petr Bezruč.

Vyjíždíme před 16:00 hod a míříme k Rajské boudě. Od včerejška padá sníh, tak musím opatrně, přeci jen to klouže. Na Rajské se zdržíme jen krátce a přejíždíme na parkoviště pod Bezručem. Jdu se nachystat. Pro tuto etapu jsem si připravil takovou malou vychytávku, jen nevím, jak bude fungovat. Přibral jsem si malý reflektor, snad osvítí kousek cesty a nebude oslňovat závodníky. Tak hotovo a mohou běžet. Škoda, že nepřestalo sněžit.

Tato etapa je jubilejní pro Dědka Beskydského. Právě touto etapou završí stopadesátý výstup na Lysou horu v rámci Lysa cupu. Říkal, že to už zabalí, ale já i všichni ostatní doufáme, že se aspoň občas na LC ukáže.

Svým výkonem mě Dědek tak nějak dovedl k myšlence, že bych se mohl pokusit alespoň o 2/3 jeho výkonu. Samozřejmě již jen jako chodec.

Tak hoši a ženy probíhají okolo. Jsou už trochu rozdělení, tak se mi fotí dobře. Reflektor se ukázal být dobrým pomocníkem, jen to chce trochu doladit, tak snad na příštích nočních etapách. Had světýlek se vine vzhůru k vrcholu Lysé hory. No a já balím cajky a odjíždíme s manželkou domů. Tak za týden na shledanou, to snad vyjdu až nahoru.

 

Fotogalerie ze závodu