Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysa cup 2020 - 13.etapa: Ostravice, železniční přejezd - 3in1

26. 1. 2020

lc_13_1_dsc_0231.jpgJe sobotní ráno 25. 1. 2020 a my se chystáme na cestu do Ostravice, k železničnímu přejezdu, odkud startuje další etapa LC 2020, tentokrát 3in1. Dnes jedeme ve čtyřech já, Zbyněk, a obě děti. Kupodivu i Evička vyjádřila přání jít s námi. Jsem zvědavý jak to zvládne. Na Lysou horu jde v zimě poprvé. Vyjíždíme, cesty jsou suché, tak se jede dobře a ani se nenadějeme, jsme na Ostravici. Zbyňka vysadíme u železničního přejezdu a my pokračujeme k transformátoru. Mám trochu obavu ze stavu cesty a zda bude ještě místo na parkování, ale nakonec to dopadlo dobře, sníh byl posypán kamením.

Jsme na místě, dál už musíme po svých. Vyrážíme vstříc zážitkům. S Tomem se to šlape, ten je zdatný, ale Evička ještě nemá našlapáno. Šli jsme sice pomaleji, 2x odpočívali, ale musím ji pochválit, šlapala stále. No stihli jsme dojít poměrně daleko nad Lukšinec. Taťka se divil, vyhlížel nás na Lukšinci. Byli jsme pod Větry, když přiběhli první závodníci. Tak jsme dál nešli a fotil jsem tady. Když proběhli téměř všichni, vydali jsme se k vrcholu. Mezitím se Zbyněk vrátil pro děti a společně pokračovali na vrchol Lysé. Jenže velmi brzy už tu byl první závodník v druhém výstupu. Tak fotím. V mezerách, když nikdo neběžel, jsem pokračoval nahoru.

Nahoře šel Zbyněk s dětmi na jídlo a já stále ještě fotil dobíhající závodníky. Nahoře jsme se potom ještě chvíli zdrželi, ale jelikož čas pokročil, chystali jsme se na zpáteční cestu. Tomáš vyslovil přání, že by se rád vrátil Hangem, tak Zbyněk s dětmi šli k hotelu Petr Bezruč a já zamířil k transformátoru, kde na mě čekalo auto. Když jsme se s autem potkali, s radostí jsem hodil batoh do kufru a sednul si, „no to je úleva“ nožky už tu cestu cítí.

Nastartuju a jedu pomalu dolů. Nejhorší dostat se k přejezdu, pak už cesta ubíhá. Jedu pro ty mé cestovatele k Bezručovi a pak už hurá domů, kde už nás netrpělivě očekává manželka.

 

Fotogalerie ze závodu ZR FR