Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysa cup 2020 - 15.etapa: Ostravice, Mazák - skoro kolem hráze

8. 2. 2020

lc_1_dsc_0317.jpgPo dvoutýdenní odmlce jsem v sobotu 8. 2. 2020 opět navštívil Lysa cup. Dnešní etapa startovala na Ostravici, Mazáku (skoro kolem hráze). Vyjíždíme před půl devátou, dnes s Majkou, přítelkyní Štefana.

 Před devátou jsme na místě, vysadím Majku, která se připojila k jiným, co už šli nahoru, a já zaparkuji, posbírám potřebné věci a můžu vyrazit vstříc vrcholu.

Majku jsem došel kousek pod Lukšincem, chvíli jdeme spolu, ale můj doprovod je rychlejší. Snažím se jít pomaleji a bez odpočívání. Nechci, abych nestihl první závodníky. Spoléhám, že je zpomalí včerejší napadaný sníh a neprošlapaná trasa.

Jsem nahoře, tak rychle převléknout do suchého, nachystat aparát a můžeme začít fotit.

No, vyšlo mi to na fous, sotva zaujmu postavení, je tu první a druhý a další, během skoro dvou hodin jsou nahoře všichni. Tak ještě zajdu pohladit hladící bod, před tím jsem to nestihl, chvíli se zastavím s Vlaďkou a Luďou a pak už se vydávám na zpáteční cestu.

Auto mám zaparkované u kolejí, protože k transformátoru jsem nevyjel, jelikož auto přede mnou začalo couvat, a já musel taky. Nezbylo mi, než se otočit a sjet dolů. Jsem u auta a jsem rád, nožky cítí cestu, už to není jak za mlada. S radostí nasedám do auta a mířím domů.

Dnes bylo na Lysé hoře nádherně, teplota kolem nuly a sluníčko svítilo jako na jaře. Bylo tu krásně, jsem rád, že jsem jel.

 

Fotogalerie ze závodu