Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysa cup 2020 - 16.etapa: Velký Javorník - časovka

16. 2. 2020

lc_16_1_dsc_0202.jpgPo včerejším výletu do Zlína, jsme dnes v neděli 16. 2. 2020 měli závod téměř u nosu. 16. etapa LC 2020  Frenštát p. R., areál skokanských můstků – Velký Javorník, časovka. Ranní počasí slibuje opět krásný den, ale uvidíme, co udělá ono avízované nebezpečí silného větru. Před devátou vyrážím, od minulého týdne jsem se naplno zapojil jako chodec, tak jdu až nahoru.

Jsem na parkovišti, chvíli se tu zdržím a pak už vycházím vstříc vrcholu. Sluníčko svítí, teplota je kolem +4°C, ale vítr zesiluje. Prozatím to není až tak zlé, ale fouká dobře. Nad loukou je pod nohami sníh a led a nohy kloužou, nesmeky jsou samozřejmě doma, nějak mi nedošlo, že by v únoru mohl být na horách sníh….. už jsem jak ti silničáři, v zimě mě překvapil sníh…..

Pomalu se blížím k vrcholu a je toho dost. Po včerejším protažení už je to cítit. A stále ještě chybí trénink. Cestou potkávám chodce, kteří se již vracejí dolů, vyšli dřív a již mají svůj výstup za sebou. Jsem nahoře, Vlaďka s Luďou v pohotovosti, tak si pípnu a udělám pár fotek a jdu kousek bokem. Mám ještě asi 10 min, tak se rychle převléknu do suchého a už vyhlížím prvního.

A už je tady, jelikož startují po jednom s 30 s odstupem, jsou mezi běžci mezery. Asi po hodině chci jít dolů, když si uvědomím, že mám s sebou batoh pro Zbyňka se suchým prádlem. Tak to tu budu muset čekat, až doběhne. Pak jsem ale dostal spásný nápad, nechám batoh u Vlaďky a můžu dolů.

Cestou dolů to klouže trochu více, musím si dávat pozor, ale jde se dobře. Pod serpentinami mě dochází Zbyněk a společně sestupujeme dolů na parkoviště a odtud pak domů, kde nás očekává manželka s dobrým obědem.

 

Fotogalerie ze závodu ZR FR