Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysa cup 2020 - 17.etapa: Rajská bouda - finále

22. 2. 2020

lc_17_1_dsc_0424.jpgTak nám skončily zimní radovánky!!!!!!

Je sobota 22. 2. 2020 a právě dnes byla poslední etapa LC 2020 Malenovice, Rajská bouda – Lysá hora, dvojnásobně bodovaná etapa se startem ve třech vlnách. Počasí nic moc, 3°C, silný vítr chvíli popoháněl, chvíli brzdil, to podle toho, jak se člověk otočil.

Ani Zbyněk si nenechal tuto poslední etapu utéct a přijel včera navečer ze Zlína. Vyjíždíme před půl devátou, abych měl více času na zdolání výstupu. Jsem rád, že se mi bez problémů podařilo vyjet až ke korýtku, zaparkuji a vydávám se na výstup.

Od korýtka je to v pohodě, ale již pod Veličkou začíná být led a nohy kloužou. Vyhlédl jsem si vyšlapanou kolej, ve které se šlo líp. Kousek nad Veličkou je již čerstvě napadaný poprašek sněhu, tak tady už to jde. Od závory už byl pod nohami sníh, to už se to šlapalo.

Za chvíli jsem na Lukšinci a za dvě chvíle jsem nahoře. Tady právě potkávám Luďu s Vlaďkou, jdu si pípnout, tradičně pohladit hladící bod a mažu do závětří, převléknout se do suchého. Teď už si jen vyhlédnout místečko, kde si stoupnu, jelikož tu dobře fičí, teplota pod nulou a v tom větru budou rychle zebat prsty.

No, nic moc jsem nevymyslel a první dva závodníci jsou tady. A už to běží, že občas ani pomalu nestíhám cvakat. Uběhla slabá hodinka a poslední závodník spěchá do cíle. Ještě pár fotek a jdu za týmem do hospůdky. Dlouho se nezdržím a pomalu se vydávám na cestu dolů. Zbyněk se ještě jde rozloučit s horami, ty kopečky ve Zlíně nemá a hodně mu chybí. Nevynechá žádnou příležitost, kdy může na ty své milované kopečky přijet.

Jsem na Lukšinci, stále vyhlížím, kdy mě Zbyněk doběhne, ale nějak stále nejde. No, zdržel se dlouho. Už jsem pod Veličkou a stále nejde, začínám být lehce nervozní. U korýtka se převlékám, když jde kolem otec Petra, tak se ho ptám, zda neviděl Zbyňka. Prý už běží a opravdu, než se převléknu, je tady a můžeme vyrazit do Hospůdky pod Borovou.

Dnešní etapou jsem dovršil 191. účast na Lysa Cupu a z toho 146. výstup na vrchol Lysé hory (neoficiální).

Z tohoto místa bych také rád poděkoval celému týmu SK ZaFaR Frenštát p.R. za skvělou reprezentaci, za skvělé výsledky, které odvedli. Velké poděkování patří Štefanu Grošovi, za to, že dal tým dohromady, že se postaral o výrobu triček a spolu s přítelkyní získali sponzory. Hotel na Dolině a frensport. Také jim ze srdce děkuji.

Velkou gratulaci si zaslouží Petra Sedláčková – vítězka kategorie: Zralé ženy i tým SK ZaFaR Frenštát p.R, který obsadil v celkovém hodnocení 22. místo.

Tak a hurá na vyhlášení. Kde jsme se zdrželi proti původnímu předpokladu déle, volnou zábavu jsme přenechali mladší generaci. Teď již spěcháme domů za vnukem a vnučkou, kteří zůstali chvíli sami, protože manželka má dnes večer ještě službu v KD.   

 

Fotogalerie ze závodu ZR FR