Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysa cup 2020 - 9.etapa: Rajská bouda - silvestrovská

1. 1. 2020

dsc_0008.jpgSilvestr budiž pestr!!! S tím vědomím jsem se dnes chystal na dnešní Silvestrovskou etapu LC 2020, start byl v Malenovicích u Rajské boudy v 9:00 hod. Poslední den v roce jsem si chtěl zpestřit účastí na závodě. Po necelých 4 letech (přesněji 27. 2. 2016 jsem byl naposledy), se pokouším zdolat Lysou horu a vyšlapat až nahoru. Jde to ztuha. Od začátku je pod nohama sníh a led, klouže to, a nohy váznou, nasazuji nesmeky. Odvykl jsem, začátky jsou těžké, ale snažím se, seč mi síly stačí. Co jsem dřív zvládl za hodinu, dnes jdu o něco déle, ale ještě stále to jde.

Jsem na Lukšinci, hlavou mi bleskne fráze z filmu „nezastavujeme, máme zpoždění“…pousmál jsem se tomu, a pokračuji s úsměvem dál. Poslední kilometr jsem šel už s vědomím, že mám dost času a můžu zvolnit. Dává mi to zabrat, je pořádně cítit ta absence. Ale snad už bude líp a já budu moci chodit častěji a tím získám trénink.

A už mám vrchol na dosah, jsem tady, zvládl jsem to za hodinu a dvacet pět minut, to je slušné. Tak honem převléknout do suchého, než doběhne první borec. Zatím fotím chodce, ale ouha, opět mi stávkuje aparát, asi ho budu muset dát do opravy. Chvíli si s tím pohraju a už zase fotí. A je tu Luďa a Vlaďka, tak jdu za nimi. Dlouho jsme se neviděli, tak je co probírat.

Najednou je tu první závodník a za ním další a další. Několik jich vyfotím v cíli, ale potom scházím o něco níže, v cíli bude rumraj, tak abych měl volný prostor. Dobíhají jeden po druhém, zdravíme se, povolávají na mě, já na ně. A zase jsem ve svém živlu. Po hodině a čtvrt jsou nahoře všichni. A mě už mrzne brada a prsty na rukou, jdu se ohřát do útulné hospůdky. Chvilku se zdržím a vydávám se na cestu domů. Po cestě mě předbíhají závodníci, no, kde já bych jim stačil?! Jdu si svým tempem a ani se nenaděju, jsem na Lukšinci a za další půlhodinu jsem u auta. Tak ještě půl hodiny a jsem doma. Na Lysou horu jsem se těšil, ale taky o nic méně domů.

Dnešní etapu jsem si i přes obtíže dokonale užil, protáhl jsem si tělo a nadýchal čerstvého vzduchu. Krásný závod.

 

Fotogalerie ze závodu