Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2015 - 17. etapa: Rajská bouda

28. 2. 2015

 

lc_17_1_3.jpgTak tu máme poslední den v měsíci, je 28. února 2015 a nastal čas rozloučení s Lysacupem 2015. Koná se poslední 17. etapa, která jako již tradičně odstartovala z Malenovic od Rajské boudy. Kdybych kdykoli jindy nejel, na závěrečné nechci chybět. Vyjíždím krátce po osmé a po dlouhé době bude mým výchozím bodem Rajská bouda.

Jsem na místě, už je tu živo, zaparkuji, posbírám nádobíčko a vyrazím. Dnes jsem si vzal na zkoušku i kameru. Už dávno jsem netočil, málem bych to už neuměl. Jelikož jsem tu dost brzy, tak si mohu dovolit vyšlápnout klidným tempem. Ke korýtku je cesta bez sněhu, jde se dobře, ale kousek nad korýtkem už nasazuji nesmeky, budu se cítit jistěji. Za chvíli stoupám k závoře, před sebou vidím postavu, blesklo mi hlavou, že by to mohla být Vlaďka… omyl, byla to paní Bubeníková, Vlaďku docházím až na Větrech.

Jsem nahoře, jdu do Šantánu, převléknu se a jdu k mohyle, jako vždy pohladím hladící bod s přáním zdraví pro celou rodinu a známé. Kousek nad cíl postavím kameru…co natočí, to natočí, nedělám si iluze, ale snad tam něco bude. Nechám ji, ať dělá, co umí, já se budu věnovat fotoaparátu.

Na start se dnes postavilo 278 závodníků, z toho bylo 11 chodců. Specialitou poslední, dvojnásobně bodované etapy je start ve třech vlnách po 2,5 min, s tím, že nejdřív startují závodníci, co se v průběhu neumístili do 40. místa, po nich pak závodníci s umístěním nad 16. místem, a jako poslední odstartují borci, kteří se umisťovali v některé z etap do 16. místa.

S napětím očekáváme prvního borce, už se objevil v zatáčce a je to…. Ladislav Sventek (Goral marathon Team) – si jen tak „odskočil“ ze Slovenska a trať zvládl za 42:41, druhým závodníkem byl Lumír Hlaváč (SK Fuga CYKLOKÁM)  v čase 43:37 a třetí – dosud neporazitelný Tomáš Lichý (Splašení goroli)  v čase 44:24.

První ženou, která stanula v cíli, byla na 36. místě Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava), v čase 49:56, druhá byla na 56. místě Marie Dellingerová (AVA), v čase 50:37, třetí pak na 67. místě Hana Holoubková (Beskydští nomádi), v čase 51:05.

Nahoře je už dost „těsno“, tak balím „švestky“ a pomalu se vydávám na zpáteční cestu, za malou chvíli se všichni sejdeme v hospůdce „Pod Borovou“ na závěrečné vyhlášení.

 

Fotogalerie ze závodu