Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2016 - 6. etapa: Malenovice, hotel P. Bezruč - časovka

6. 12. 2015

lc-2016_06_1_dsc_0092.jpgNa Mikuláše letos vyšel běh na Lysou horu od hotelu Petr Bezruč – časovka jednotlivců. Počasí přímo vybízí, aby se člověk vydal na cestu. Neváhám a vyjíždím spolu se Štefanem. V družném hovoru cesta ubíhá a ani se nenadějeme, jsme na místě.

Zaparkuji u mostu, sbalím si věci a jdeme do prostoru startu. Dnes tu ještě mnoho závodníků není, je brzy, ale i tak se tu už sem tam někdo procvičuje. To pravé přijde tak za hodinku, to já už budu dávno pryč. Udělám několik fotek a vydávám se na cestu.

Jdu od Bezruče hangem, na malé větry a potom až na vrchol. Jsem nahoře, ani mi to tak dlouho netrvalo, zjišťuji, že se mi chodí lépe, jako vloni. Převléknu se, tradičně jdu pohladit hladící bod, mám přání, mám, … ale je nesplnitelné!!!! Tak aspoň částečné přání pro celou rodinu. Pak zamávám do webky a už se věnuji rozhovoru s Luďou a Vlaďkou a potom i s doprovody závodníků, ale jen do doby, než uvidíme prvního závodníka. Dnes se startovalo jednotlivě, s 20 s odstupem, takže to bude „hustý“.

Už vidím přes plotek přibíhat prvního borce…. Vzápětí další a další, no, dnes se aparát zastaví vždy jen na chvilku. Běží jako na drátku, jeden za druhým. Jsou jako korálky navlečeny na jedné šňůrce. Jsem v cíli, ale za chvilku už tu začíná být rušno, přechází jeden přes druhého a na focení začíná být málo místa, proto odcházím níže, kde budu mít volné pole působnosti.

Po asi hodině a půl jsou nahoře všichni. Nejlépe si vedl Ondřej Horák (AVA ), trať zvládl za 28:38, druhý byl Vít Otevřel (SALOMON-RUN) v čase 29:42 a třetí Petr Hudeček ((mo)mentálně opavské dupy) za 30:55.

Z žen byla nejrychlejší Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava), která obsadila 39. místo v čase 35:04, druhá byla na 87. místě Hana Holoubková (Beskydští nomádi) v čase 38:35 a třetí doběhla na 96. místě Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava) v čase 38:53.

Tak už zase mířím dolů, konec závodů. Mohu si říci, že zase jeden pěkný den, mezi milými lidmi, počasí přálo, nahoře bylo nádherně, + 5°C, rozhled na všechny strany, zalitý slunečními paprsky, co více si přát, jen aby takových dnů bylo ještě hodně.

Jsem u auta, po chvílí přichází Štefan, nasedáme a jedeme domů.

Příští týden je pouze LC 2016 Visalaje, parkoviště

 

Fotogalerie ze závodu