Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2018 - 15.etapa: Velký Javorník - časovka

17. 2. 2018

lc_15_1_dsc_0188.jpgSobotní ráno, 17. 2. 2018 nás vítá mlhou, po včerejším sněžení není ani vidu, to je dobře. Tak se po deváté vydáváme se Zbyňkem na Horečky. Tady se dnes koná 15. etapa LC 2018: časovka na Velký Javorník, se startem v areálu skokanských můstků Jiřího Rašky, na parkovišti na Horečkách.

Z domu jsme vyšli v mlze, ale jen jsme se dostali k železničnímu přejezdu, najednou se mlha ztratila a objevilo se sluníčko, mlha zůstala pod námi v dolince. Docházíme na parkoviště, no tady je živo, to je lidí!!!! Vítáme se s Petrem Hudcem a ostatními známými tvářemi. Chvíli se tu porozhlédneme a vycházíme na trať, Zbyněk se jde rozběhat a já pokračuji dále. Chtěl bych dojít na louku pod serpentinami. Na schodech zjišťuji, že už na ně pomalu ani nestačím, zmáhá mě to, no, je vidět, že netrénuji, nikam nechodím a potom je to znát i na výkonu.

Musím zvolnit tempo, mám čas, jdu pomalu, kam dojdu, tam budu fotit. Jsem na první louce, tady mi nevyhovuje světlo, závodníci by měli polovinu obličeje ve stínu, jelikož mám ještě čas, pokračuji dále, snad najdu lepší podmínky pro focení.

A jsou tu první závodníci. Tak teď už to poběží jeden za druhým. Závodníci startují po 30 s, to mám rád, to se to dobře fotí. Běží jeden po druhém, maximálně dva spolu a ne v jednom chumlu. Stojím a fotím, přišel ke mně jeden muž, tak se spolu téměř celou dobu bavíme, to to utíká!!!! Ještě pár závodníků a jsou za mnou všichni.

Jdu dolů. Dnes na Zbyňka nečekám, aby se mohl zdržet déle nahoře. Mířím k domovu.

S nejrychlejším časem 0:25:45 dnes doběhl Ondřej Horák (AVA), za ním s minimální ztrátou v čase 0:25:50 doběhl Jiří Pytlík (Jump Sport) a třetím v pořadí v čase 0:25:55 Vít Otevřel (SALOMON-RUN)

V ženách kralovala na 47. místě Alena Kollegová (Canicross Beskydy) v čase 0:32:24, na 71. místě doběhla jako druhá žena Ivana Líšková (Manín Povážská Bystrica) v čase 0:33:23, a jako třetí na 85. místě Kateřina Hollá (DK – bikeshop) v čase 0:33:23.

Tak a už to beru útokem domů. Počasí se nám vydařilo, předpovídaný déšť se náhodou zdržel, teploty příjemné. Krásný závod, pro mne nádherný relax, po dlouhé době jsem si odpočinul hlavně po psychické stránce. Jsem rád, že jsem mohl být opět na závodech.

 

Fotogalerie ze závodu ZR + FR