Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2019 - 16. etapa: Frenštát - Velký Javorník, časovka

17. 2. 2019

lc_16_1_dsc_0315.jpgPo ranním mrazíku se vyhouplo sluníčko a vypadá to na pěkný den. Je sobota 16. 2. 2019 a na Horečkách se scházejí běžci na Lysa Cup 2019, běží se 16. etapa tohoto zimního závodu - Frenštát p. R., skokanské můstky - 1 x schody - Velký Javorník – časovka. Po dlouhé době jsem vyrazil se Zbyňkem na závod. Manželka převzala roli pečovatelky a postará se o Martinu. Těším se hodně.

Z domu jsme vyrazili těsně před devátou, ale sotva jsme udělali pár kroků, zastavilo auto a hoši Šindelkovi mě vzali na parkoviště. Zbyněk šel pěšky, protože jsme měli sraz se Štefanem na křižovatce u Alberta, tak aby nečekal zbytečně.

Jsme na parkovišti a už to tu ožívá. Tento závod si za těch několik let získal takovou přízeň, že ani není možné uspokojit všechny, kdo by měli zájem běhat. Kapacita je omezená.

Tak se tady chvíli placatím, pozdravím se se známými tvářemi, udělám pár fotek a vyrážím na trať. Chtěl bych dojít na mýtinu pod serpentinami, tak uvidím, jestli to zvládnu, jsem na schodech a málem jsem tu uvízl, ach jo, nožky už nejsou zvyklé chodit. To domácí lenošení se podepsalo na fyzičce, už jsem myslel, že zůstanu na schodech, že to ani nevyjdu. Po, ale po kratším odpočinku jsem se vydal dál, teď už kousek po rovince, kousek do kopečka, kousek z kopečka, to už půjde.

Jsem na louce, za chvíli tu bude první závodník, tak honem nachystat kameru, fotoaparát, převléknout se do suchého, když jsem nějak nespěchal, přeci jsem se zpotil, no a už vyhlížím prvního. Nečekám dlouho a jsou tu, dokonce dva hned za sebou. Aparát cvaká, co to jde, kolemjdoucí zdraví, překvapeni, že mě po dlouhé době zase vidí. Mrknu na kameru a vidím, že nenahrává, copak se děje? Tak ji znovu zapínám, no bohužel ti první tam nebudou, to je škoda, ale co se dá dělat?! Závodníci probíhají pěkně jeden za druhým, sem tam jsou při sobě, sem tam je větší mezera, ale pro mě výhoda, budu mít snad všechny závodníky. Dvou a půl minutová přestávka oddělila muže od žen a „zbytku světa“… a už to zase běží jak na drátkách. Ještě asi hodinku a je tu poslední závodník, tak balím věci a pomalu se vydávám na cestu domů.

Tak mi napadlo, že bych to mohl vzít směr na Žabárnu a nemusím nikde šlapat do kopečka, tady půjdu jen dolů z kopce. Pěkně si to šlapu, cesta odsejpá. Slunečné, skoro jarní počasí mě provází cestou domů. Je tady krásně, ale už se těším domů a taky na dobrý oběd, který nás doma čeká.

Příští týden se běží poslední 17. etapa LC 2019 Malenovice – Rajská bouda – finále a po závodě bude zakončení roku na Ostravici.

 

Fotogalerie ze závodu ZR,FR 

 

Video ze závodu