Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lysacup 2020 - 1.etapa: Frenštát p.R. - Velký Javorník

3. 11. 2019

lc_01_1_f_dsc_0112.jpgRok s rokem se sešel a čas Lysa cupu nadešel. Jako již tradičně, první listopadová neděle je ve znamení zahájení sezóny Lysa Cupu. Stalo se již tradicí, že prolog je věnován běhu na Velký Javorník. Exkluzivitou tohoto závodu jsou schody vedle velkého skokanského můstku, a aby toho náhodou nebylo málo, běží se 2x a pak hurá na Velký Javorník.

V týmu SK ZaFaR přibyli 4 členové, tímto je u nás vítám a přeji hodně sportovních úspěchů. Tak už je nás 1 + 6 + 2 děti.

Krátce po deváté hodině vycházím z domu a mířím na parkoviště u můstků. Slabá čtvrthodinka a jsem tam. No tady je už živo, parkoviště jako již tradičně plné, auta stojí na louce a všude, kde je to možné. Zdravíme se se známými, s některými jsem se celý rok neviděl, tak by bylo o čem povídat, ale čas běží.

Tuto etapu si nenechá ujít ani Zbyněk, který přijel včera večer, aby si mohl závod zaběhnout.

Blíží se desátá hodina a my se přesouváme z parkoviště na doskočiště pod skokanským můstkem. Marián Žárský, Petr Hudeček a Mirek Prašivka zahájili letošní ročník Lysa Cupu 2020. Také skokani letos zahájili Lysa Cup, bohužel díky velkému větru se neskákalo, pouze sjížděli buben s vlajkami. I tak měli v tom větru co dělat, aby se udrželi. Potom Petr vyhlásil nejlepší běžce v kategoriích a předal jim trička. Pak už všichni míří nazpět na parkoviště, kde je start.

Odstartováno, šel jsem asi 300 m od startu k lipce, kde jsem vyfotil tu masu lidí a pak jsem zamířil nejkratší cestou k Panimámě a dále k Rekovicím. Bože, to už na mě není, roky přibývají a chybí trénink, dech se krátí, nožky umdlévají….

Někde mezi Panimámou s Rekovicemi, už přibíhají první závodníci, kteří již zdolali poprvé schody a nabíhají do dalšího okruhu k druhému výběhu schodů, tak fotím, co to jde. Jak proběhnou, přesouvám se ke zvoničce. Nachystám si kameru, ale nevím, co z toho v tom větru bude, jestli mi nespadne a nebude se moc kývat. No, to se pozná.

Čekám jen malou chvíli a už je tady první, už míří na Velký Javorník. No jsou ti borci dobří, divím se, že po dvojích schodech ještě běží, já už bych to ani nevyšel, natož běžel. Je pět minut před jedenáctou, a kolem mě proběhl poslední závodník. Sbalím kameru a  jdu domů.

Opět jeden krásný závod, až na ten vítr, ale to my neovlivníme, počasí si dělá co chce!

 

Fotogalerie ze závodu ZR FR

Video ze závodu