Jdi na obsah Jdi na menu
 


Memoriál Jana Šrubaře - 2020

2. 2. 2020

dsc_0014.jpgV sobotu 1. 2. 2020 se konaly dva závody. Těžko vybírat. Buď na Lysa cup, který startoval z Visalají, nebo na Pustevny, kde byl již 72. ročník lyžařského závodu -  Memoriál Jana Šrubaře. Pro LC se přimlouvala prestiž, ale proti bylo, že se startuje z Visalají, což je nejdelší trasa. Nakonec zvítězily Pustevny.

Po třech letech absence, jsem se vydal na Pustevny, na Memoriál Jana Šrubaře. Z domu vyjíždím autobusem na Ráztoku a odtud pěšky po modré, poblíž lanovky. Šlape se mi dobře, ale u staré stanice lanovky už nasazuji nesmeky, je to ledová krusta. Pak už to jde. Za hodinku jsem nahoře.

V 10:00 hod startuje první ze 12 kategorií dětí a mládeže. V 11:00 hod startuje hlavní závod na 25 km klasickou technikou.

Něco málo před 12:00 hod je vyhlášení všech kategorií dětí a mládeže. Za pár minut po vyhlášení, něco po jedné hod, je tu první závodník hlavního závodu v cíli. Má větší náskok před druhý, ale pak už to dojíždí jeden po druhém s většími, či menšími rozestupy. Tak ještě vyhlášení a vydávám se dolů.

Tentokrát jdu po Knížecí cestě, myslel jsem, že se tu půjde lépe, ale na třetím kilometru nasazuji nesmeky, asi tak kilometr byla ledovka, ale potom už to bylo dobré. Ve čtvrt na tři jsem na Ráztoce, autobus mi jede v půl. Tak jsem to krásně stihl, ve tři jsem doma. Na Pustevnách se střídalo zamračeno s mlhou, kterou ale naštěstí vítr rychle rozfoukával. Tady dole bylo krásně, svítí sluníčko a teploučko je jako na jaře. Byl to pěkný závod, protáhnul jsem se a je mi fajn.

 

Fotogalerie ze závodu