Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slezský pohár amatérských cyklistů - 1.závod: VC Frýdku - Místku_časovka jednotlivců

7. 6. 2020

spac_01_1_dsc_0030.jpgV neděli 7. 6. 2020 se rozjíždí seriál SPAC 2020 prvním závodem – Velká cena Frýdku Místku, časovka jednotlivců. Ráno zvažuji, zda jet, anebo ne, prší a po včerejším cestování do Zlína se mi ani moc nechce. Kolem osmé ale ustal déšť a já dostal nutkání přeci jen vyrazit. Tak se jdu nachystat a kolem půl deváté vyjíždím.

Udělal jsem dobře, počasí jak malované a s mnohými závodníky jsem se neviděl už hodně dlouho. Poslední tři roky jsme jezdili na závody jen sporadicky, tak doufám, že letos by to mohlo být o něco lepší. Jsem na místě, jdu se podívat k prezentaci, udělám pár fotek, pozdravím se s kamarády. Nachystám si kolo a potom si počkám na start prvních handbiků, jak odstartují, jedu na trať.

Páni, tak to se nedá, nějak jsem vyšel z cviku, nemůžu utáhnout kolo do kopečka. Ufff!!! Tak to je síla, nožky bolí, dechu se nedostává, s tím jsem nějak nepočítal. Vidím, že bych měl začít aspoň částečně trénovat.

Jsem asi 1,2 km od startu, tady se mi líbí, tu zůstanu, tady budu fotit. Jelikož se startuje po jednom s minutovými odstupy, bude to na dlouho, poslední startuje cca 12:45. Sednu si do trávy a vzpomínám na mládí a čekám na závodníky. Fotím a čekám a fotím, snažím se rozeznat závodníky už z dáli, ale ne vždy se mi to podaří.

Tři hodiny na jednom místě, ještě, že jezdí i nazpět, jinak by tu byla nuda. Tak, ale pokaždé něco začíná a něco končí, i dlouhý závod se nachýlil ku konci. Před polednem začíná poprchávat, proto sedám na kolo a frčím k autu. Když jsem dole, přestalo pršet tak jsem se rozmyslel a vyjel jsem znovu na trať, k přehradě.

Po několika přeháňkách a projetí posledního závodníka se balím a jedu domů.                     

Dnes na vyhlášení nečekám, Budu ještě dodělávat agendu včerejšího běhu ve Zlíně.

 

Dalším závodem SPACu je Memoriál Aloise Dohnala příští sobotu 13. 6. 2020 se startem v Suchdole nad Odrou.

 

Fotogalerie bude doplněna později