Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slezský pohár amatérských cyklistů 2020 - 12.závod: Do vrchu Pusteven

20. 9. 2020

dsc_0456.jpgPo dopolední projížďce mezi Veřovice a Ženklavu na Běh rodným krajem Emila Zátopka, jsem se po krátké zastávce doma vydal na Ráztoku, na cyklistický závod Do vrchu Pusteven, který je poprvé zařazen do série závodů SPAC. Start je u Hotelu Ráztoka, cíl na Pustevnách.

Autem parkuji u Kociána a dále pokračuji na kole s vědomím, že se na Ráztoce zdržím jen chvíli a budu po Knížecí pokračovat až nahoru.

Vše je jinak. Pořadatel mi nabídl, že mají v autě místo, a mě vezmou nahoru. Přijal jsem to s povděkem, nebudu se muset trmácet s kolem nahoru. Stejně bych víc kolo vedl, než na něm jel. Bohužel, jsem ale netušil, že auto pojede jako předvoj a já nebudu mít nahoře čas ani na to, abych si našel dobré místo na focení a už vůbec ne na to, abych postavil kameru.

Sotva jsem nachystal aparát, byli závodníci tady.

Tak fotím i proti slunci a to nebudou pěkné fotky, pokud vůbec z toho něco vyberu. Jsem rozmrzelý sám na sebe, že mi nenapadlo se informovat o tom, kdy vlastně nahoru jedou. No, co už teď s tím nic neudělám, tak snad příště to bude lepší.

Po projetí závodníků balím aparát a jdu dolů kolem lanovky, ani ne za půl hodinky jsem zpět na Ráztoce. Tady počkám na vyhlášení výsledků. Po chvíli je losování tomboly a po pár minutách samotné vyhlášení výsledků.

A je po „švandě“, lidé se rozcházejí a já mířím do Občerstvení u Bobra na zelňačku. Byla dobrá, bodla. Pak už jedu domů.

 

Fotogalerie ze závodu