Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPAC 2018 - 8. závod: Cena Continentalu Frenštát p.R.

17. 6. 2018

spac_08_1_dsc_0052.jpgV sobotu 16. 6. 2018 se koná 8. závod SPAC – O cenu Continentalu Frenštát p. R. i my se chystáme, dnes ráno přijel i Zbyněk ze Zlína, aby se mohl aspoň podívat na závody, když už nezávodí. Jako zákon schválnosti dnes Martina spala trošku déle, musel jsem ji po osmé hodině budit, abychom stihli závod.

No, všechno dobře dopadlo a my vyjíždíme. Bohužel jen ve třech, já, Zbyněk a Martina, manželka musela do práce. Jsme na Ráztoce, Martinu posadíme do vozíčku a se Zbyňkem pojedou do zatáčky nad obrázkem. Já měl v plánu jít na třetí kilometr, ale Zbyněk mě přemluvil, abych jel lanovkou až nahoru. Tak jedu.

Cesta lanovkou trvá 20 min., už jsem byl nervózní, že mě závodníci předjedou, ale nahoře jsem dostal zprávu od Zbyňka, že start je o 10 min. posunut. Jsem nahoře, chystám si kameru na stativ a fotoaparát, ale ouha, fotoaparát nefunguje, nefotí, ať dělám, co chci. Poslední pokus, vyndám kartu, baterii, točím s kolečkem programů focení …. Hurá povedlo se, aparát se rozjel.

Po chvilce už vidím v průsmyku vodící auto a za ním první závodníky, tak do 5 min je máme tady. Jdu se nachystat a čekám…. Jsou tady, zapínám kameru a mačkám spoušť, co to jde, abych všechny stačil vyfotit. Během snad 20 min jsou nahoře všichni z první rozjížďky, (A,B,C,M, conti). Pár minut počkáme a jede druhá rozjížďka, (D,E,Ž, conti). Také jsou tu všichni nějak moc brzy.

Byl jsem domluvený s Danem, že mě vezme autem dolů, ale jelikož se zdržel s počítáním, přijímám nabídku Zdeňka a jedu dolů s ním. Za chvíli jsme zpět na Ráztoce. Zbyněk s Martinou už na mě čekají, tak bez zdržování nasedáme do auta a jedeme domů.

Já zůstávám s Martinou doma a Zbyněk jde na náměstí, kde se koná vyhlášení. Rád si popovídá s kamarády, se kterými se vídá jen sporadicky a vyfotí vyhlášení.

Jsem moc rád, že jsme mohli vyrazit na závody, přec tu člověk přijde na jiné myšlenky, potká se se známými, povykládá. Počasí nám také přálo, nebylo vedro, ani zima, tak akorát. Bylo to krásně prožité dopoledne.

Zítra se jede Tour de Javorový. Tam už nebudeme.

 

Fotogalerie ze závodu ZR 

Fotogalerie ze závodu FR

Video ze závodu